loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

DZIEŃ DZIECKA W BARYCZY ORAZ KOŃSKICH

Dzień Dziecka jest dniem miłości do niego,zdjęcie dzień dziecka stałej opieki, troski o jego teraźniejszość i przyszłość. Każde z nich ma szczególne prawa do życia, nauki, zabawy; dorośli natomiast walczą jedynie o poprawę standardów, chcąc słonecznym dzieciństwem zapewnić jak najlepsze warunki dla rozwoju. Czasy się zmieniają, a ONE nie wnikają w przeszłość, swoje przywileje i prawa traktują jako przynależne, czasem jako uciążliwe, protestując przeciw konieczności nauki, czy opiece ograniczającej ich zachłanność na życie. Przecież to ich dzień. Tęczowy dzień uśmiechu i radości, jeden z najważniejszych i najobfitszych w roku.

W tym dniu Andrzej Marek Lenart – wicestarosta powiatu koneckiego odwiedził dzieci w Szkole w Baryczy, gdzie wręczył upominki dla wszystkich, którzy brali udział w konkursie plastycznym pn.: „Świat widziany oczami dziecka”. Nagrody dla uczestników konkursu ufundowało Stowarzyszenie „Powiatowe Konto Pomocy”. W czasie spotkania odbyło się wiele konkursów sportowych – dotyczących tematyki związanej z „EURO 2012” oraz zabawa taneczna. W siedzibie Starostwa Powiatowego władze samorządowe spotkały się z rodzinami zastępczymi i ich podopiecznymi. Wszystkim dzieciom wręczono „słodkie upominki” przygotowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich. Dzięki ludziom dobrej woli, którzy decydują się na zakładanie rodzin zastępczych i stwarzanie namiastki domu rodzinnego, na twarzach dzieci znów może gościć uśmiech i radość, a to największa nagroda, która rekompensuje trudne chwile w ich życiu, w którym dotychczas brakowało najważniejszego ciepła i miłości rodzicielskiej.