loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

MEDALE NA MISTRZOSTWACH POLSKI - WIELKI SUKCES UCZNIÓW OŚRODKA Z BARYCZY

Po raz kolejny lekkoatleci z Publicznego zdjecie ostrzeszówGimnazjum w Baryczy okazali się najlepsi w Polsce. Uczniowie z Baryczy reprezentowali województwo świętokrzyskie w Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce „Sprawni Razem” w Ostrzeszowie w dniach 8-9.06.2012 roku. Warunkiem uczestnictwa w zawodach tej rangi było zdobycie jednego z trzech pierwszych miejsc na zawodach wojewódzkich. Natalia Dolatowska i Damian Baczewski są aktualnymi mistrzami województwa świętokrzyskiego w konkurencjach w których się specjalizują. Regulamin zawodów zezwalał na start w dwóch wybranych konkurencjach. Natalia Dolatowska została Mistrzynią Polski w Skoku w dal – 4,37 m i w biegu na 100 m. – 14,6 s. Damian Baczewski był najlepszy w Biegu na 800 m – 2.16.36 s. i trzeci w Biegu na 100 m. – 12.8 s.

 

Wyniki jakie osiągnęli nasi uczniowie w Mistrzostwach Polski „Sprawni Razem” są przepustką do udziału w zawodach rangi międzypaństwowej. Przypomnijmy, że w zawodach ubiegłorocznych Mistrzynią Polski w biegu na 800 metrów w kategorii dziewcząt młodszych została Lidia Rybicka. Druga z naszych zawodniczek Natalia Dolatowska wystartowała w biegu na 100 metrów zdobywając wicemistrzostwo. Do zawodów nasi lekkoatleci są przygotowywani przez nauczyciela wychowania fizycznego Tomasza Domagałę.