loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

BEZPIECZNE ŚWIĘTOKRZYSKIE – KOZIOŁEK 2011

21 maja 2012 roku w Starostwie Powiatowym zdjęcie program Koziołekw Końskich odbyła się konferencja prasowa, na której tematem przewodnim była odebrana, 17 maja bieżącego roku w Krzyżanowicach statuetka „Koziołka”, która wręczana jest co roku w ramach programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”. „Ta nagroda to niejako dowód na to, że to co robimy jest przez Kapitułę dostrzegane. Podkreślmy, że to praca wielu ludzi i zespołów w tym obszarze. Dzięki wynikom pracy tych wielu ludzi i instytucji oraz działań podejmowanych przez nich od kilku lat dziś po raz kolejny możemy znów cieszyć się tą nagrodą” - mówił Bogdan Soboń – starosta.

 

„Za to zrozumienie i postawę wobec działań skierowanych na szeroko pojęte bezpieczeństwo oraz właściwą współpracę, jako koordynator programu „Bezpieczny Powiat Konecki”, chciałem serdecznie podziękować. Jest nam wszystkim bardzo przyjemnie z tego powodu, że nasze działania i współdziałania zostały dostrzeżone i docenione. Wyniki wspólnego wysiłku wielu osób i instytucji w zakresie wykrywalności i akcji prewencyjnych w zwalczaniu przestępczości z pewnością dają nam wiele powodów do radości, ale także pokazują obszary trudne i wymagające dalszej systematycznej pracy, w tym szczególnie profilaktycznej” - mówił Wiesław Basiak – członek Zarządu powiatu. „Jestem dumny, że praca Policji, jako element tego programu została doceniona. Podobnie jak przedmówcy podkreślam, że jest to zasługa wielu podmiotów. To uhonorowanie pracy wielu ludzi, ale to także możliwość planowania na przyszłość. Oczywiście bardzo się cieszymy z tego trzeciego miejsca w województwie świętokrzyskim i mamy być z czego dumni. Policja w tym systemie bezpieczeństwa ma bardzo ważną rolę i deklaruję , że to nie jest nasze ostatnie słowo. Im więcej będziemy pracowali dla szeroko pojętej profilaktyki i prewencji, tym mniej będzie przestępstw, to jest nasz wspólny cel'" – mówił mł. insp. Waldemar Cisowski – komendant Policji w Końskich. „To miła niespodzianka dla nas wszystkich. Nasza współpraca z szeregiem instytucjom w ramach akcji profilaktyki świadczy, że potrafimy się porozumieć i jest to bardzo budujące. Dziękuję Panu staroście i Zarządowi powiatu oraz wszystkim instytucją współpracującym, które chętnie podejmują działania na tym gruncie” - mówiła Urszula Przygodzka – wicedyrektor PCPR w Końskich. Wraz ze statuetką Koziołka powiat konecki otrzymał również nagrodę pieniężną w postaci czeku na kwotę 5 tysięcy złotych.