loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Radoszyce i Słupia Konecka - wieloletnia rywalizacja!

Beata Kij

W niedzielę 7 lipca od  rana na na zdjeciu strazacy na konkursie pozarniczymstadionie w Rudzie Pilczyckiej rywalizowali ze sobą strażacy z dwóch gmin – Radoszyce i Słupia Konecka. Ochotnicy brali udział w następujących konkurencjach: sztafecie oraz w ćwiczeniu bojowym. Jak co roku wyłonione zostały dwie drużyny - z dwóch gmin, w tym roku OSP z Rudy Pilczyckiej i OSP z Jakimowic.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali: st. bryg. Adam Zieliński (przewodniczący), mł. bryg. Robert Pałosz, mł. asp. Kamil Lisiewicz, mł. asp. Daniel Matuszewski. Sędziować pomagali komendanci gminni, którzy pełnili funkcje startowych: Łukasz Janiszewski z Radoszyc i Mateusz Zając z Słupi Koneckiej. Atrakcją był pokazowy start młodzieżowej drużyny pożarniczej z Rudy Pilczyckiej.

Po przeliczeniu czasów kolejność ukształtowała się następująco:

Klasyfikacje końcowe: 

Gmina Słupia Konecka:

  1. OSP Ruda Pilczycka 110,9 s
  2. OSP Słupia 114,3 s
  3. OSP Mnin – czas powyżej 3 minut

Gmina Radoszyce:

  1. OSP Jakimowice 84,9 s
  2. OSP Radoszyce 92, 7 s
  3. OSP Węgrzyn 94,7 s
  4. OSP Wilczkowice 97,1 s

Podczas wydarzenia obecni byli starosta Grzegorz Piec, wicestarosta Jarosław Staciwa, wójt gminy Słupia Konecka Robert Wielgopolan, prezes związku OSP w gminie Radoszyce Wiesław Basiak, przewodniczący Rady Miejskiej i Gminy Radoszycach Jacek Zaleśny oraz zastępczyni wójta Słupi Anna Kołodziejczyk

Serdecznie gratuluję wyszkolenia i sprawności. Przyda Wam się nie tylko w  Waszej działalności OSP, ale i w życiu prywatnym. Okazało się, że gospodarze dziś nie byli zbyt gościnni, zabrali pierwsze miejsce. Jeszcze raz wszystkim gratuluję i do zobaczenia na następnych zawodach – mówił starosta Grzegorz Piec.

Marta Trudnos

Galeria zdjęć - Radoszyce i Słupia...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

fot. arch. tkn24.pl