loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

PRZEDSTAWICIELE ZZH MALENIEC NA TARGACH TURYSTYKI DZIEDZICTWA PRZEMYSŁOWEGO

W dniach 11-12 maja 2012r, w hali MOSiR zdjęcie Maleniec na targachw Zabrzu po raz czwarty odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej. W targach wzięło udział liczne grono wystawców z wielu zakątków Polski a także przedstawiciele z zagranicy: Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy, Francji, Belgii czy Tunezji. Wszyscy wystawcy prezentowali swój dorobek kulturalny, zabytkowy, tradycje techniczne, nie zabrakło potraw regionalnych, którymi, wystawcy częstowali wszystkich chętnych. Około godz. 10.00, 11 maja 2012r. w piątek odbyło się uroczyste otwarcie Targów. Otwarcia dokonali prezydent miasta Zabrze Małgorzata Mańka - Szulik wraz z Panem dr hab. Krzysztofem Gorzelikiem członkiem Zarządu urzędu marszałkowskiego województwa śląskiego oraz delegaci z Warszawy i zagranicy.

 

Odwiedzających Targi chwile uprzyjemniała orkiestra górnicza. Było mnóstwo konkursów i atrakcji, transmisje telewizyjne na żywo w TVN Meteo i TVN 24 oraz audiencja na żywo na antenie Radia Planeta FM. Po uroczystym otwarciu delegacja wraz z Panią prezydent miasta Zabrze, odwiedzała stoiska prezentowane przez wystawców. Delegacja ZZH w Maleńcu wraz z dyrektorem Emilianem Niemcem ubrana w stroje ludowe z naszego regionu, brała udział w Międzynarodowych Targach Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej. Zaprezentowano makietę ZZH w Maleńcu, oraz rozdawano ulotki promujące perłę naszego powiatu jaką jest Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu. Zachęcano i zapraszano jednocześnie do zwiedzania tego uroczego zakątka powiatu. Na stoisku ZZH nie zabrakło również potraw regionalnych, były to pierogi z kapustą i grzybami oraz smalec - specjał Maleńca. Przedstawicielki ZZH częstowały wszystkich zwiedzających wystawców.