loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Radosny Dzień Rodziny w SOSW w Baryczy

Paweł Goraj - Administrator

Wydarzenie odbyło się 4 czerwca zdjęcie grupowe 2024 roku i w swym bezpośrednim przekazie odnosiło się także do Dnia Dziecka, Matki i samego patrona placówki w Baryczy. Co bardzo ważne podczas wspomnianej uroczystości poświęcono i oddano nowy nabytek dla szkoły, którym jest 21 miejscowy autobus przystosowany do przewozu uczniów niepełnosprawnych.

 

Wiem, jak u Państwa niezwykle istotny jest element komunikacji w codziennym funkcjonowaniu szkoły. Serdecznie dziękuję całemu Zarządowi za pomoc przy realizacji tego zadania. Jestem pewien, że nowe auto będzie optymalnie wykorzystane. Z tego miejsca dziękuję za dotychczasową współpracę z Panem dyrektorem i całym gronem pedagogicznym – podkreślał starosta Grzegorz Piec podczas wydarzenia.

Wśród osób obecnych w tym dniu nie zabrakło także: Jarosława Staciwy – wicestarosty, Grzegorza Jóźwika – przewodniczącego Rady oaz Danuty Leśniewicz i Dariusza Banasika – członków Zarządu. Zgromadzonym towarzyszył również Świętokrzyski Kurator Oświaty - Piotr Łojek w asyście wizytatora – Jacka Staromłyńskiego.

Bardzo cieszymy się z nowego auta, bo to oznacza, że dzieci będą mogły dotrzeć na czas na zajęcia i co najważniejsze komfortowo i przede wszystkim bezpiecznie – zaznaczał dyrektor SOSW w Baryczy Jan Słuszniak.

Nowy autobus, to jak pisaliśmy wcześniej auto dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, również tych poruszających się na wózkach inwalidzkich, ma przyciemniane szyby i wyposażony jest w klimatyzację oraz kamerę. Wydarzeniu towarzyszyły liczne występy artystyczne, poczęstunki w tym: owoce i potrawy z grilla oraz rozstrzygniecie konkursów plastycznych. Dla rodziców przygotowano punkt konsultacyjny Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Końskich, gdzie na chętnych czekały pedagog, psycholog i logopeda. Do zasięgnięcia porad zachęcał sam dyrektor wspomnianej wcześniej placówki - Krzysztof Stachera. Wydział Polityki Społecznej Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich reprezentowała naczelnik – Agata Centkowska.

Paweł Kubiak

Galeria zdjęć - Radosny dzień...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

15  16  17

18  19  20

21  22  23

24  25  26

27  28  29

34  35  36

39  43  48

fot. Paweł Kubiak, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich