loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

„Galeria na płocie” – wystawa dla wszystkich!

Beata Kij

W sobotę 1 czerwca w na zdjeciu organizatorzy galerii na plocieGosaniu miało miejsce piękne artystyczne wydarzenie. Malarze w składzie: Bolesław Jóźwik, Iwona Ambroszczyk, Agnieszka Maślak, Elżbieta Nowak i Mirosław Madej prezentowali swoje obrazy w nietypowy sposób – na płocie. Była to kolejna edycja wydarzenia, którego pomysłodawcą byli Bolesław Jóźwik i Elżbieta Nowak. Artyści wpadli na pomysł tej nietypowej prezentacji dzieł podczas pandemii, kiedy zamknięte były wszystkie miejsca, gdzie dotychczas odbywały się wystawy.

Tak zrodziła się myśl, żeby zorganizować wystawę na świeżym powietrzu w malowniczym, wiejskim otoczeniu. „Wszystko zaczęło się w czasach pandemii, kiedy instytucje kultury były pozamykane. Trochę skojarzyłem to z „Dekameronem”, który powstał w czasie epidemii dżumy na przełomie XIV i XV wieku. Bogaci przyjechali na wieś, żeby być z dala od zagrożenia i snuli opowieści, które zachwycają nas do dziś – opowiada Pan Bolesław.  Obrazy i grafiki umieszczone zostały na płocie, w taki sposób, aby każdy przejeżdżający mógł je obejrzeć. W tym roku, jak i w latach ubiegłych forma ta przyciągnęła wielu miłośników sztuki, ale także przypadkowych osób. - Chcielibyśmy, aby ten wernisaż ciągle się rozwijał, żeby dołączali kolejni malarze, a ‘galeria na płocie’ wciąż się powiększała” - mówią artyści.

Marian Wikiera

Galeria zdjęć - „Galeria na płocie”...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

fot. Marta Trudnos, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich