loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Koneckie Dni Profilaktyki czas zacząć

Paweł Goraj - Administrator

„Zdrowo żyj – z całych sił”, to hasło zdjęcie otwierających KDP na scenie KCKtegorocznych Koneckich Dni Profilaktyki, które rozpoczęły się od konferencji, jaka odbyła się w dniu 28 maja 2024 roku w Koneckim Centrum Kultury. Akcja jest kierowana ze szczególnym uwzględnieniem do koneckiej młodzieży szkół ponadpodstawowych. Organizatorami wydarzenia są: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Końskich, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Końskich, Komenda Powiatowa Policji w Końskich, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Końskich oraz Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich. Konferencji podczas, której wysłuchano 3 prelekcji, przewodniczył Marcin Szyposzyński - pracownik PSSE w Końskich.

 

Pan Marcin wspólnie z dyrektor PCPR w Końskich – Urszulą Przygodzką, dokonali również oficjalnego otwarcia Koneckich Dni Profilaktyki.

Serdecznie wam dziękuję, że zechcieliście być dzisiaj z nami. Jestem przekonana, że nasze propozycje będą dla was doskonałym przypomnieniem, a być może i poszerzeniem posiadanej wiedzy, którą powinniśmy wszyscy dysponować, aby w odpowiednim czasie móc nawet uratować ludzkie życie. Nie prześpijcie tej ważnej lekcji porad i informacji – puentowała dyrektor PCPR w Końskich – Urszula Przygodzka, która jednocześnie zachęcała do rajdu profilaktycznego, jaki odbędzie się 6 czerwca 2024 roku.

Tematem przewodnim wspomnianych prelekcji były kwestie związane z agresją, asertywnością, bezpieczeństwem, zachowaniami ryzykownymi oraz odpowiedzialnością karną młodzieży. Prelegenci reprezentowali następujące instytucje: Poradnie Psychologiczno - Pedagogiczną w Końskich reprezentowali – dyrektor Krzysztof Stachera oraz psycholog Małgorzatą Kosmalą, Komendę Powiatowej Policji w Końskich reprezentowała – asp. Monika Zamachowska oraz Komendę Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Końskich reprezentował – mł. bryg. Mariusz Czapelski. Na wydarzeniu obecna była także przedstawicielka Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach – Marta Pakuła, Anna Wojtasińska - dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Końskich oraz pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich w osobach: Anny Kołby - Piekarskiej i Justyny Nowak.

Paweł Kubiak

Galeria zdjęć - Koneckie Dni...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

17  18

fot. Paweł Kubiak, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich