loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Ciekawa oferta edukacyjna z ZSP nr 2 w Końskich

Paweł Goraj - Administrator

Od 24 maja 2024 roku Zespoły Szkółzdjęcie grupowe ucznów przedstawicieli starostwa Ponadpodstawowych z terenu powiatu koneckiego uczestniczą w akcji pod nazwą Dzień Otwarty, gdzie zapraszają wszystkich chętnych do zapoznania się z ich propozycją kształcenia. Nasza redakcja we wtorek 28 maja br. odwiedziła ZSP nr 2 w Końskich, gdzie dla tych, którzy zdecydują się kształcić w jej murach przygotowano kilkanaście propozycji edukacji branżowej, w przeszło 20 zawodach.

 

„Uważam, że mamy bardzo interesującą ofertę dla uczniów, którzy będą opuszczać ósme klasy podstawowe, ale także klasy szkół ponadpodstawowych. Dlatego też, w tym dniu nasza szkoła prezentuje dość obszerną paletę kształcenia w bardzo konkretnych zawodach. Warto przyjść i dokonać właściwego wyboru, który jest jednym z najważniejszych w życiu młodego człowieka. Cała kadra pedagogiczna jest dla was dostępna i możecie śmiało zadawać pytania, na które jeszcze nie znacie odpowiedzi. W ramach dzisiejszej akcji rozstrzygnęliśmy też konkursy: „Wiem co zrobić gdy”, który dotyczył zasad udzielania pierwszej pomocy oraz „Stop uzależnieniom”, za które uczestnikom serdecznie dziękuję i gratuluję ich wysokiego poziomu – podkreślał Łukasz Misztal – dyrektor ZSP nr 2 w Końskich.

Dziękuję wszystkim, którzy wspierają rozwój tej szkoły. Chce przypomnieć, że jest to szkoła branżowa. Takich fachowców potrzebujemy – zaznaczał podczas swego wystąpienia wicestarosta konecki – Jarosław Staciwa, któremu w tym dniu towarzyszył Dariusz Banasik – członek Zarządu.

Wśród licznych atrakcji, jakie czekały na odwiedzających szkołę przy ulicy Warszawskiej 53 w Końskich znalazł się również pokaz umiejętności strażackich, w tym wzorowo przeprowadzona ewakuacja poszkodowanych w wypadku samochodowym. Na wydarzeniu obecni również: Agata Centkowska - naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia, Monika Jedynak - komendant Ochotniczego Hufca Pracy Monika, asp. szt. Michał Okła - zastępca naczelnika Wydziału Prewencji, Anna Wojtasińska - dyrektor Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Końskich i Michał Zatoński - zastępca Prokuratora Rejonowego w Końskich. Nie zabrakło też przedstawicieli klubu motocyklowego Czarna Flota, którzy w ramach wydarzenia prezentowali swoje piękne maszyny.

„Ta szkoła wśród moich znajomych ma bardzo dobrą ocenę. Mogę powiedzieć, że podejmując naukę w jej murach w 100 procentach potwierdzam tą opinię. Wszystkim, którzy jeszcze się zastanawiają nad wyborem mogę śmiało, z pełnym przekonaniem powiedzieć, że zdecydowanie warto” – mówił jeden z pytanych uczniów.

Poniżej przedstawiamy zawody, jakie w swej ofercie ma szkoła branżowa pierwszego stopnia, która dodatkowo współpracuje z zakładami pracy, tworząc możliwości zatrudnienia przyszłych abiturientów placówki. Co ważne w trakcie nauki uczniom wypłaca się wynagrodzenia, a ten okres wlicza się do lat pracy:

 1. mechanik pojazdów samochodowych,
 2. fryzjer,
 3. elektromechanik,
 4. elektromechanik pojazdów samochodowych,
 5. blacharz,
 6. blacharz samochodowy,
 7. elektryk,
 8. kucharz,
 9. sprzedawca,
 10. piekarz,
 11. monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,
 12. betoniarz-zbrojarz,
 13. murarz-tynkarz,
 14. stolarz,
 15. ślusarz,
 16. cukiernik,
 17. monter sieci i instalacji sanitarnych,
 18. lakiernik samochodowy
 19. operator maszyn i urządzeń odlewniczych.

W przypadku branżowej oferty II stopnia szkoła proponuje w czasie 2 letniego okresu kształcenia, w następujących zawodach:

 1. technik usług fryzjerskich,
 2. technik budownictwa,
 3. technik pojazdów samochodowych,
 4. technik robót wykończeniowych w budownictwie,
 5. technik handlowiec,
 6. technik żywienia i usług gastronomicznych.

Podczas wyboru tej oferty uczniowie mają możliwości przystąpienia do egzaminu maturalnego i uzyskania tytułu technika.

Paweł Kubiak

Galeria zdjęć - Ciekawa oferta...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

13  14  17

18  19  20

23  24  25

26  29  28

fot. Paweł Kubiak, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich