loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Dobro wspólnoty samorządowej zwyciężyło

Beata Kij

Kwietniowe wybory samorządowe nie Na zdjeciu nowo wybrani członkowie zarządu powiatu Grzegorz Piec, Jarosław Staciwa, Dariusz Banasik i Danuta Lesniewiczzmieniły układu sił w Powiecie Koneckim. Ten sam jest również starosta. W poniedziałek 6 maja odbyła się I sesja Rady Powiatu Koneckiego otwierająca VII kadencję. Uroczystą sesję poprowadził Radny Senior Wiesław Skowron. Przewodnicząca Powiatowej Komisji Wyborczej Helena Obara wręczyła nowo wybranym radnym zaświadczenia o wyborze, po czym nastąpiło uroczyste ślubowanie.

Po stwierdzeniu quorum i wybraniu sekretarza oraz komisji skrutacyjnej przeprowadzono tajne głosowanie. Na Przewodniczącego Rady Powiatu w Końskich został wybrany Grzegorz Jóźwik, na którego głos oddało 12 z 19 radnych. Kolejno odbyły się tajne głosowania na Wiceprzewodniczących Rady Powiatu w Końskich. Wybrani zostali: Michał Cichocki oraz Marian Domagała. Na starostę koneckiego zgłoszono 2 kandydatów Grzegorza Pieca oraz Kamila Kubickiego. Tu zaskoczenia nie było. Grzegorz Piec ponownie został Starostą ze znaczącą przewagą 12 głosów. Jedynie 4 głosy otrzymał Kamil Kubicki, 3 głosy były nieważne.

„Panie Przewodniczący, wysoka Rado, dotrwaliśmy!  Tak naprawdę dzisiaj w Końskich okazało się, że idea samorządu wygrała. Nie partyjniactwo, nie jakieś układy polityczne ponad naszymi głowami, tylko my jako radni. Zdecydowaliśmy o przyszłości rady i naszego powiatu za co serdecznie chciałem podziękować mieszkańcom, którzy w zeszłym miesiącu oddali na nas i na naszych współpracowników głos. To jest wspaniała sprawa, że dzisiaj wygrała samorządność. Nie będę się odnosił teraz do słów „rzecznika prasowego” PiS pana Jasińskiego, ale drodzy Państwo, jest zasada, że osiem jest z reguły więcej niż jeden. Jeżeli ktoś tłumaczy mieszkańcom, że 1 jest więcej od 8 to trzeba się wrócić do szkoły i do matematyki. Pragnę przypomnieć, że  z tych 9 radnych z PiS, ośmiu opowiedziało się za mną i jestem Wam za to bardzo wdzięczny. Jestem wzruszony, ale to jest dla mnie przeżycie, bo pierwszy raz się wygrywa, ale powtórzyć sukces z takim wynikiem jak wspólnie zrobiliśmy, z Robertem, z Wiesławem, z Michałem, z Grześkiem, z Marianem to jest sukces i dziękuję Wam bardzo za to" – takimi słowami starosta Grzegorz Piec podsumował drogę do objęcia swojej starej-nowej funkcji.

Na Wicestarostę wybrano Jarosława Staciwę. W swoim przemówieniu podkreślał – „ (…) z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim wyborcom, którzy oddali na mnie głos, którzy zdecydowali, abym reprezentował ich sprawy w Radzie Powiatu Koneckiego i tak też będzie. Dziękuję panu staroście za zaproszenie do swojej drużyny, dziękuję koleżankom i kolegom, którzy poparli moja kandydaturę. Z tego miejsca chciałbym zadeklarować, że będę pracować na rzecz powiatu koneckiego, na rzecz mieszkańców powiatu koneckiego, bez względu na szyldy partyjne, które tak na prawdę do tej pracy nie są potrzebne (…)”.  

Członkami Zarządu zostali Dariusz Banasik i Danuta Leśniewicz. Dariusz Banasik w kilku słowach podziękował za zaufanie i powierzoną mu misję – „Szanowni państwo, koleżanki i koledzy radni z serca dziękuję Wam za okazane mi zaufanie wyrażone w tym tajnym głosowaniu. Wynik głosowania pokazuje, że zachodzi potrzeba przekonania jeszcze kilkoro radnych do swojej osoby, co będę chciał uczynić podczas pracy. Zapraszam wszystkich radnych bez względu na przynależność czy do komitetów wyborczych. Chciałbym z każdym z państwa współpracować, rozmawiać o problemach powiatu i mając na uwadze dobro jakim jest nasz powiat konecki, mam nadzieję, że będziemy współpracować owocnie”.

Marta Trudnos

zdjęcie Sesja Rady Powiatu KoneckiegoKliknij tutaj - Kliknij tutaj - Kliknij tutaj...

Galeria zdjęć - Dobro wspólności...

1a  2  3

4  5  6

7  8  9

10  11  12

13  14  15

16  20  21

17  19a  19b

22  23  24

25  29  30

26  27  29a

31  33  34

fot. Marta Trudnos, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich