loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Pamiętajmy o Hubalu

Paweł Goraj - Administrator

To już stały element symbolizującyzdjęcie zarządu powiatu w Końskich przed pomnikiem Hubala pamięć o majorze Henryku Dobrzańskim, kiedy w ostatnich dniach kwietnia władze Powiatu Koneckiego składają hołd przed Jego popiersiem na ulicy Hubala w Końskich. Słowa: „Broni nie złożę. Munduru nie zdejmę. Tak mi dopomóż Bóg”, mimo upływu czasu są wciąż żywe w pamięci wielu Polaków, symbolizując największą miłość i oddanie, jaką można złożyć Bogu i Ojczyźnie, a której niewątpliwie ikoną jest Hubal. Jego walka dobiegła końca 30 kwietnia 1940 roku, a miejsce pochówku wciąż jest nieznane. I od tamtej pory „mgła tajemnicy” spowija tą mogiłę.

 

We wtorek 30 kwietnia 2024 roku delegacja Zarządu Powiatu Koneckiego na czele ze starostą – Grzegorzem Piecem, wicestarostą – Wiesławem Skowronem oraz członkami Zarządu: Jarosławem Staciwą i Dariuszem Banasikiem, złożyła wiązankę kwiatów oraz zapaliła znicze pod pomnikiem majora Hubala w Końskich.

Paweł Kubiak

Galeria zdjęć - Pamiętajmy o Hubalu...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

fot. Beata Kij, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich