loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

OBCHODY 67 ROCZNICY ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ

Dnia 9 maja 2012 r. na cmentarzu koneckim zdjęcie rocznica zakończeniaodbyły się uroczystości upamiętniające zakończenie II wojny światowej. W uroczystościach uczestniczyli: Andrzej Marek Lenart – wicestarosta konecki, Wiesław Basiak – naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym, Krzysztof Jasiński oraz Jacek Matera – zastępcy burmistrza Miasta i Gminy Końskie, radni powiatowi i miejscy oraz przedstawiciele Straży Miejskiej. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Związku Kombatantów i Więźniów Politycznych oraz Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego.

 

„ Należy pamiętać o ofiarach okrutnych dni w latach 1939 – 1945, niezależnie na pochodzenie i opcje polityczne. To dzięki Nim możemy żyć i pracować w wolnej Polsce” – mówiono w trakcie spotkania. Przy Pomniku Partyzantów złożono wieńce i zapalono znicze. Następnie udano się do Baryczy, gdzie pod pomnikiem Bohaterów Poległych w Walce z Faszyzmem, poszczególne delegacje - wraz z wójtem Gminy Gowarczów Tomaszem Słoką - także złożyły kwiaty i znicze.