loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

e-Geodezja - cyfrowy zasób geodezyjny Województwa Świętokrzyskiego

Paweł Goraj - Administrator

Dzięki projektowi e-geodezja Cyfrowy Zasób zdjęcie zrzutu ekranu portalu e-geodezjaGeodezyjny Województwa Świętokrzyskiego współfinansowanemu przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 realizowanemu w partnerstwie z Powiatem Skarżyskim i Powiatem Starachowickim zasób geodezyjny i kartograficzny Powiatu Koneckiego przeszedł transformację w nowoczesną formę cyfrową. Obecnie każdy mający dostęp do Internetu może załatwić sprawy z zakresu Geodezji i Kartografii za pomocą geoportalu Powiatu Koneckiego.

 

24h/dobę przez 7 dni w tygodniu i to bez wychodzenia z domu. Za pomocą e-usług dostępnych na stronie internetowej geoprtalu Powiatu Koneckiego, każda zarejestrowana osoba, tak jak w urzędzie może złożyć wniosek na: wydanie mapy ewidencyjnej, mapy zasadniczej, rejestru cen i wartości nieruchomości lub innych materiałów. Po zweryfikowaniu użytkownika przy pomocy profilu zaufanego może zamówić przede wszystkim wypis i wyrys  oraz przejrzeć i zamówić transakcje ze zbioru danych rejestru cen i wartości nieruchomości. Po zamówieniu dokumentów zostanie wystawiony dokument obliczenia opłaty, który można opłacić za pomocą szybkiej płatności, a następnie otrzymać zamówione materiały we wskazanej w wniosku postaci. Dzięki projektowi e-geodezja dostęp do dokumentów, które są wymagane do przygotowania projektów budowlanych, realizacji inwestycji lub do transakcji z nieruchomościami stał się szybszy i łatwiejszy niż kiedykolwiek.

Przeniesienie części usług do realizacji przez Internet stanowi kluczowy krok w zakresie usprawniania i dostosowania naszej administracji publicznej do współczesnych potrzeb. Ten innowacyjny kierunek działań znacząco skraca czas realizacji wielu wniosków. Osoby, które wybierają e-usługi oszczędzają nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim cenny czas, który dotąd poświęcali na dojazd do urzędu, oczekiwanie na załatwienie swoich spraw. Warto podkreślić, że wdrożenie e-usług stanowi także nieocenioną pomoc dla osób niepełnosprawnych.