loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Sierpień - czas letnich festynów w powiecie koneckim

Paweł Goraj - Administrator

Jak w latach ubiegłych sierpień to zdjęcie harcerek podczas jednego z festynów w kalendarzu imprez na terenie powiatu koneckiego gorący czas. W każdym tygodniu odbywają się w gminne festyny, spotkania lokalnej społeczności i występy zaproszonych gwiazd sceny muzycznej. W sobotę 12 sierpnia w takiej właśnie letniej imprezie mogliśmy uczestniczyć w gminie Smyków. Wójt Jarosław Pawelec przywitał uczestników festynu oraz przybyłych gości, wśród których znaleźli się: poseł Mariusz Gosek, starosta Grzegorz Piec i radny powiatowy Michał Cichocki. Od godziny 15.00 swoje talenty prezentowali najmłodsi wykonawcy, a później lokalne zespoły folklorystyczne „Smykovia” i „Królewiaczki” oraz Laurencja Nowacka i Radosław Nowacki.

 

Podczas trwającego równolegle do scenicznych występów konkursu kulinarnego swoje talenty w tej dziedzinie zaprezentowały gospodynie z KGW Smyków, KGW Królewiec, „Miedzierzanki” z KGW Miedzierza, KGW Kozów, KGW Salata, KGW Stanowiska i KGW Przyłogi oraz stowarzyszenia „Na Szlaku” ze Strażnicy. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, które chętnie korzystały z dmuchanych zjeżdżalni, wesołego miasteczka i wielu innych zabaw. Licznie zgromadzona publiczność czekała na występy zaproszonych gwiazd. W tym roku byli to: zespół Chłopcy z Placu Broni, autorzy hitu „Kocham wolność” i legenda muzyki disco polo grupa „Top One” twórcy takich piosenek jak „Biały miś”, czy „Ole, Olek”. Wydarzenie zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.

Tradycyjnie w Gowarczowie mieszkańcy spotkali się na letnim festynie w przeddzień święta Św. Rocha. Uroczystości odpustowe w tym czasie, już od wielu lat, wpisały się w lokalną tradycję. Na początku zaprezentowali się lokalni artyści i zespół ludowy „Bębnowianka”. O godz. 17.00 wójt Stanisław Pacocha, wspólnie z przewodniczącym Rady Gminy Sławomirem Stańczykiem otworzyli oficjalnie uroczystość. Wśród gości wydarzenia znaleźli się posłowie Andrzej Szejna i Mariusz Gosek, wicestarosta konecki Wiesław Skowron, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Jolanta Pacocha, radni powiatowi Robert Plech, Wojciech Owczarek oraz wójt Słupi Koneckiej Robert Wielgopolan.

Podczas festynu odbywał się również VI Turniej Sołectw Gminy Gowarczów. W tym roku rywalizowało ze sobą sześć sołectw. Podobnie, jak w latach ubiegłych wręczono również nagrody promocyjne gminy. Laureatami tegorocznych „Wawrzynów” zostali: w dziedzinie biznesu – Janina Jagiełło, w dziedzinie sportu – Ryszard Żyszczyński, w dziedzinie kultury – Bartłomiej Gärtner, a Wawrzynem Specjalnym nagrodzono pośmiertnie Waldemara Hajrycha (zmarłego niedawno wybitnego modelarza).

Wspaniałym dopełnieniem letniej zabawy był występ gwiazdy wieczoru, którą w tym roku był Defis, twórca wielu przebojów nurtu disco polo m.in. „Niespotykany kolor”. Imprezę zakończono „dyskoteką pod gwiazdami”. Od przyszłego roku Gowarczów dołączy do grona miast w powiecie koneckim, więc pewnie nieco zmieni się charakter tego tradycyjnego święta.

Gratulujemy udanych imprez i przypominamy, że przed nami jeszcze Dni Końskich (19-20 sierpnia) i Dożynki Powiatowe 26 sierpnia, na które serdecznie zapraszamy.

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Sierpień - czas letnich festynów...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

fot. arch. Gmina Smyków, TKN24.PL