loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Projekt „Ekopracownia – zielone serce szkoły” w powiecie koneckim

Paweł Goraj - Administrator

W świętokrzyskich szkołach zdjęcie grupowe uczestników spotkaniapodstawowych i średnich powstanie 28 pracowni edukacyjnych. Będzie to możliwe dzięki nowemu projektowi „Ekopracownia – zielone serce szkoły”, realizowanemu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Stosowne umowy na realizację zadań w dwóch szkołach ponadpodstawowych podpisali w czwartek 10 sierpnia przedstawiciele władz powiatowych: starosta Grzegorz Piec, członek Zarządu Powiatu Jarosław Staciwa i skarbnik Edyta Drążkiewicz. Dzięki wsparciu finansowemu o wartości 136 854 złote doposażone i zmodernizowane zostaną pracownie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie i Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Końskich.

 

Projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach, realizowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW), w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia w zakresie: odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz przeciwdziałania szkodliwym emisjom.

logo

Jak informuje Ryszard Gliwiński - prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach - szkoły mogły uzyskać do 50 tys. zł w przypadku pracowni przyrodniczej oraz do 75 tys. w przypadku pracowni związanej z odnawialnymi źródłami energii.

Z tej pierwszej formuły skorzystano w ZSP w Stąporkowie dzięki czemu zakupione zostaną m.in.: zestawy badawcze i doświadczalne do badań powietrza, gleby i wody, mikroskopy, model demonstracyjny elektrowni wiatrowej, model demonstracyjny płuc, modele preparowane żaby i ryby oraz modele cyklu rozwojowego roślin i owadów.

Pracownia związana z odnawialnymi źródłami energii w ZSP Nr 1 w Końskich otrzyma dzięki temu dofinansowaniu nowe ławki, interaktywny monitor, moduł do badania jakości powietrza, model konwersji energii słonecznej, demonstracyjny zestaw pompy ciepła, zestaw ogniwo paliwowe i zestaw turbina wodna oraz zestaw biopaliw.

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Projekt "Ekopracownia...

2  3