loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Maluchy z gminy Ruda Maleniecka będą miały nowe przedszkole

Paweł Goraj - Administrator

W poniedziałek 15 maja w Rudzie Malenieckiej zdjęcie włodarzy podczas symbolicznego wbicia łopatysymbolicznie zainaugurowano budowę przedszkola. Już niedługo maluchy z gminy Ruda Maleniecka będą mogły korzystać z nowoczesnej placówki, która powstanie w pobliżu szkoły. Przedszkole o powierzchni użytkowej 900 m² pomieści ponad setkę dzieci. Oprócz przestronnych sal do zabaw i edukacji przewidziana jest strefa żłobkowa dla dwulatków. Placówka powstaje z myślą o rodzinach. Profesjonalnie zaopiekowane dzieci w pięknym, bezpiecznym miejscu, to przecież radość dla rodziców. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 5,3 mln złotych. Jego realizacja będzie możliwa dzięki ogromnemu wsparciu, bo aż 85 % z funduszu rządowego Polski Ład.

 

Podczas symbolicznego rozpoczęcia budowy obecni byli m. in.: Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec, Starosta Konecki Grzegorz Piec, Wójt Gminy Ruda Maleniecka Leszek Kuca wraz z zastępcą Piotrem Piecem i sekretarzem Jolantą Orman, radni Gminy Ruda Maleniecka z przewodniczącym Piotrem Tarasińskim oraz przedstawiciele inwestora.

Agnieszka Krakowiak

Galeria zdjęć - Maluchy z gminy...

2  3  4

5  6  7

fot. Adam Kubka, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich