loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Adamów – wyjątkowe miejsce na mapie powiatu koneckiego

Paweł Goraj - Administrator

Adamów, to niewielka miejscowość zdjęcie właścicieli muzeumw gminie Smyków, gdzie od wielu lat funkcjonuje Prywatne Muzeum Państwa Teresy i Jana Krawczyków. O tym miejscu można mówić bardzo wiele ciekawych i wspaniałych rzeczy, ale co trzeba podkreślić, to powstało ono i funkcjonuje do dziś, z wielkiego umiłowania do wartości, tradycji, obrzędowości, ludowości i patriotyzmu. Jak podkreśla Pan Jan zebrane eksponaty są zarówno efektem dobroczynności ludzkiej, ale także prywatnych zakupów. Na dzień dzisiejszy zebrano już około 3,5 tysiąca, wyjątkowych eksponatów, które przypominają nam o naszej historii, w szerokim tego słowa znaczeniu.

 

„To co dziś możemy zobaczyć jest już z pewnością w wielu regionach prawdziwą rzadkością, wręcz unikatem. Wspólnie z żoną chcieliśmy pokazać kolejnym pokoleniom Polaków, że to co nas kiedyś otaczało, pomagało w codzienności i było nie tylko praktyczne w tamtym okresie, ale miało swoją duszę i przede wszystkim wyjątkowość, której często w dzisiejszym świecie brakuje” – podkreślał Pan Jan Krawczyk.

Wstęp do muzeum w Adamowie jest całkowicie bezpłatny, trzeba tylko wcześniej umówić się z Państwem Teresą i Janem, na konkretną godzinę i dzień odwiedzin. Jeśli ktoś zdecyduje się odwiedzić muzeum, możemy zapewnić, że będzie, to z pewnością dobry kierunek na wyjątkowe i ciekawe spędzenie wolnego czasu, szczególnie na wiosenne wycieczki. A już wkrótce redakcja „Kwartalnika Społeczno – Kulturalnego – POWIAT KONECKI” opublikuje rozmowę z Państwem Krawczykami, którzy opowiedzą nam o swojej pięknej pasji do „ludowości” i nie tylko.

Paweł Kubiak

Galeria zdjęć - Adamów...

2  3  4

5    7  9

 1011  12

 1314  15

 1617  18  

20  21  22

23  24  25

26  27  28

29  30  31

32  33  34

35  36  37

38  39  41

42  43  44

45  46  47

fot. Paweł Kubiak, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich