loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Niebezpieczna misja

Paweł Goraj - Administrator

Strażacy, to grupa zawodowa, którazdjęcie zarządu powiatu podczas spotkania cieszy się od zawsze dużym zaufaniem społecznym. Ich formacja składa się zarówno z zawodowców i ochotników. Jeśli chodzi o formację zawodowe, to ich komendy zlokalizowane są przeważnie w większych ośrodkach, natomiast ochotnicy wykonują swoją misję w mniejszych miejscowościach i w ten sposób obie grupy doskonale się uzupełniają. Mówiąc o ich działalności nie powinniśmy mieć na uwadze, że to tylko zawód, ale przede wszystkim pewna, szczególna misja. Z roku na rok możemy też obserwować, jak ochotnicy, z wielkim zapałem zarówno doskonalą swoje umiejętności i otrzymują coraz nowocześniejszy sprzęt, sprzęt który zwiększa nasze wspólne bezpieczeństwo.

 

W piątek 20 stycznia 2023 roku, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Końskich odbyło się spotkanie podsumowujące działania Oddziału Powiatowego OSP RP w Końskich. Spotkaniu przewodniczył prezes Zarządu OSP RP w Końskich – Grzegorz Piec, któremu towarzyszył wicestarosta – Wiesław Skowron. Obecni byli również poszczególni przedstawiciele Miejsko – Gminnych Zarządów OSP RP, działający na terenie powiatu koneckiego. Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich reprezentował komendant mł. bryg. - Ryszard Stańczak. Jak informuje nas sekretarz Zarządu OSP RP w Końskich druh – Jarosław Kowalczyk podczas spotkania przedstawiono sprawozdanie z działalności statutowej za 2022 rok oraz rozmawiano o działaniach na 2023 rok. Poddano również pod głosowanie działalność Zarządu Powiatowego OSP RP w Końskich, które przyjęto jednogłośnie.

Paweł Kubiak

Galeria zdjęć - Niebezpieczna misja...

2  3  4

fot. Adam Kubka, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich