loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Poradnia w nowej siedzibie

Paweł Goraj - Administrator

W czwartek 19 stycznia 2023 r. zdjęcie grupowe z uroczystego otwarcia poradnioficjalnie oddano do użytku nową siedzibę koneckiej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali członkowie Zarządu Powiatu: starosta Grzegorz Piec, wicestarosta Wiesław Skowron, Jarosław Staciwa i Dariusz Banasik. W tym szczególnym momencie uczestniczyli także Poseł na Sejm RP Mariusz Gosek, ks. dziekan Jacek Wieczorek, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukasz Kubka oraz radni: Lilla Brożyna, Danuta Leśniewicz, Robert Plech, Wojciech Owczarek, Grzegorz Jóźwik i oczywiście dyrektor placówki Monika Zielińska.

 Kolejna część uroczystości, na którą przybyli włodarze gmin, samorządowcy, dyrektorzy jednostek, szefowie powiatowych służb i straży, odbyła się w nowej sali konferencyjnej. Dla wszystkich przybyłych gości młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przygotowała ciekawy program artystyczny. Występy poprzedziło wystąpienie Karoliny Orlińskiej Carmenate, która przedstawiła dzieje koneckiej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w ujęciu historycznym.

Zadowolenia z przeprowadzonego remontu IV piętra nie kryli członkowie Zarządu Powiatu. Jak podkreślił przemawiając do zebranych starosta Grzegorz Piec inwestycja ta mogła być zrealizowana dzięki wsparciu pozyskanemu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Nowa siedziba poradni i zakupione wyposażenie bezpośrednio przełożą się na komfort i jakość pracy, o czym mówiła w wywiadzie dla TKN24 dyrektor Monika Zielińska: „To co tutaj posiadamy: 16 pięknych gabinetów z ładnymi meblami, jest sala konferencyjna, która może nam pozwolić na przywrócenie terapii grupowej. To wpłynie na poprawę jakości pracy i przede wszystkim zmniejszy kolejki dzieci, które czekają na diagnozę. Przyjmujemy około tysiąca dzieci w poradni rocznie. 13 tysięcy dzieci jest objętych pomocą poradni. Myślę, że to jest sporo, a będzie więcej”.

Uroczystość zakończył poczęstunek, jak zwykle pięknie zaserwowany przez wychowanków SOSW z Baryczy.

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Poradnia działa...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

17  18  19

20  21  22

23  24  25

26  27  28

29  30  31

32  33  34

35  36  37

38  39  40

41  42  43

fot. Adam Kubka, Marcin Prejs, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich