loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Uczestnicy PŚDS w Stąporkowie po raz kolejny laureatami konkursu „Sztuka osób niepełnosprawnych”

Paweł Goraj - Administrator

Tegoroczna edycja konkursu zdjęcie uczestników PŚDS podczas wręczenia nagródplastycznego „Sztuka osób niepełnosprawnych” odbyła się pod hasłem „Świat za 100 lat”. Uczestnicy mieli okazję pomyśleć o tym jak będzie wyglądała przyszłość i przekuć swoje pomysły na obrazy. Do konkursu zgłoszono aż 96 prac wykonanych przez niepełnosprawnych artystów z 23 palcówek województwa świętokrzyskiego. 4 listopada br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się uroczysta gala rozdania nagród. Wśród zaproszonych gości znaleźli się min: senator RP - Krzysztof Słoń, Monika Cybulska z BWA Kielce, Barbara Żelazna z Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach, członek zarządu powiatu koneckiego - Jarosław Staciwa oraz dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego - Andrzej Michalski.

 

W gronie laureatów, podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu nie zabrakło miejsca dla uczestników Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Stąporkowie. I tak, I miejsce w kategorii rysunek i grafika, za linoryt pt. „W świetle księżyca” zdobył Paweł Mizerski, a II miejsce w kategorii malarstwo i witraż przypadło Joannie Głażewskiej. Uczestniczka wykonała przepiękną pracę pastelami olejnymi z elementami quillingu zatytułowaną „Każda chwila przy Tobie”. Obie prace powstały w pracowni artystycznej, pod okiem instruktora terapii zajęciowej - Marzeny Zabłotny.

Nagrodzonym gratulujemy, a zainteresowanych informujemy, że zwycięskie prace można podziwiać w holu Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Galeria zdjęć - Uczestnicy PŚDS...

2  3

4  5  6  7

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Stąporkowie