loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Ukraiński akcent w Koneckim Centrum Kultury

Paweł Goraj - Administrator

W piątkowy wieczór 18 listopada, zdjęcie grupowe ze sceny podczas spotkaniaz inicjatywy Wiesława Mietlińskiego, prezesa Fundacji Inicjatyw Młodzieży w sali kameralnej KCK w Końskich odbyło się spotkanie z kulturą ukraińską, muzyką i twórczością Mikołaja Leontowicza. Patronatem honorowym to wydarzenie objęli: Starosta Konecki Grzegorz Piec i Burmistrz miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański. Okres twórczości tego kompozytora przypada na burzliwe czasy przełomów ustrojowych, wojny i ruchów narodowo - wyzwoleńczych na początku XX wieku. Oprócz informacji biograficznych przedstawiających życie Mikołaja Leontowicza, można było posłuchać również jego najbardziej znanych utworów, nawiązujących do motywów ukraińskiej muzyki ludowej.

 

Na to spotkanie przygotowane, przez sierosławicką fundację, licznie przybyli zaproszeni goście m.in. starosta Grzegorz Piec, mieszkańcy Ukrainy przebywający w naszym powiecie i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej. Niewątpliwą atrakcją wieczoru był występ zespołu złożonego z członków kieleckiego chóru kameralnego „Fermata”.

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Ukraiński akcent...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11

fot. Adam Kubka, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich