loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

ZSP Nr 1 - „Do Hymnu”

Paweł Goraj - Administrator

W 1797 roku po raz pierwszy do zdjęcie grupowe uczniów klas mundurowych podczas hymnumelodii mazura wybrzmiały słowa napisane przez Józefa Wybickiego: ”Jeszcze polska nie umarła, kiedy my żyjemy…”. Od tego czasu pieśń ta stawała się coraz bardziej popularna, a od 1927 oficjalnie stała się hymnem państwowym Rzeczypospolitej Polskiej. Te miłe sercom Polaków słowa nabierają szczególnego znaczenia i dodają otuchy w trudnych dla Ojczyzny chwilach.

 

W czwartek 10.11.2022 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Końskich w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, o symbolicznej godzinie 11:11 wybrzmiały słowa „Mazurka Dąbrowskiego”. Po raz kolejny ta placówka oświatowa przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu”, demonstrując swój patriotyzm i poczucie wspólnoty narodowej.

Adam Kubka

Galeria zdjęć - ZSP Nr 1 - "Do Hymnu"...

2  3  4

5