loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Na ryby czy na grzyby?

Beata Kij

„Oczywiście na ryby” – pewnie tak odpowiedzieliby wszyscyna zdjeciu uczestnicy i zaproszeni goscie obchodow 20 lecia PZW w Radoszycach uczestnicy obchodów 20-lecia Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Radoszycach. W sobotę 6 sierpnia nad zbiornikiem wodnym „Antoniów” spotkali się członkowie i sympatycy wędkarstwa pragnący uczcić ten moment w formie zawodów towarzyskich. Zmagania rozpoczęto w południe, po losowaniu i zajęciu stanowisk rozpoczęto łowienie. Do godziny 18.00 każdy z uczestników miał szansę na „taaaką rybę”.

 

Następnie przyszedł czas na ważenie i ogłoszenie wyników.  Na najlepszych czekały puchary, a dla wszystkich pamiątkowe medale przypominające ten jubileusz. Wśród gości znaleźli się m.in. Starosta Konecki Grzegorz Piec, burmistrz Radoszyc Michał Pękala oraz członek Zarządu Powiatu i radoszyckiego koła PZW Jarosław Staciwa. Spotkanie nad zalewem zakończyły okolicznościowe wystąpienia i poczęstunek dla uczestników i zaproszonych gości.

20 lat to w porównaniu z długą historią zorganizowanego wędkarstwa na ziemiach polskich sięgającą 1876 roku, kiedy to z inicjatywy Maksymiliana Siła-Nowickiego powstało Krajowe Towarzystwo Rybackie, czy ponad siedemdziesięcioletnią historią PZW, to może niewiele, ale biorąc pod uwagę aktywność radoszyckich wędkarzy i doskonałe warunki na miejscowym zbiorniku „Antoniów” przyszłość koła rysuje się w jasnych barwach. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów i rekordowej ryby.

Adam Kubka

 

Galeria zdjęć - Na ryby czy...

1  2  4

5  7  3