loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Promocja naszego powiatu na ludowo, kolorowo i smacznie

Admin

1Tym razem nasze gospodynie zrzeszone w Powiatowej Radzie Kół Gospodyń Wiejskich zagościły w Połańcu. W minioną sobotę 30 lipca odbywał się tam I Festiwal KGW. Wszystkich przybyłych powitał gospodarz gminy i jednocześnie inicjator wydarzenia burmistrz Połańca Jacek Nowak. Na scenie obok jego zastępcy i dyrektora miejscowego Centrum Kultury pojawiła się również prowadząca całość imprezy Justyna Rupniewska, przewodnicząca Powiatowej Rady KGW w Końskich

W tym miejscu należy dodać, że burmistrz Połańca wraz z grupami kultywującymi tradycję ludową gościł ostatnio na Ziemi Koneckiej w ZZH Maleniec. Jak zgodnie twierdzili gospodarze- „Była to uczta dla oka, ucha i podniebienia. Smakowicie wyglądające i pachnące potrawy, ciasta i frykasy skusiły niejednego „łasucha”. Wzrok przyciągały piękne, stylizowane motywami ludowymi stroje sympatycznych pań z Kół Gospodyń Wiejskich. To one były gwiazdami tego festiwalu, bowiem pokazały, że potrafią dobrze się bawić.”

W tym sobotnim spotkaniu integrującym świętokrzyskie Koła Gospodyń Wiejskich wzięły udział panie z 24 kół z gminy Połaniec, powiatu staszowskiego, mieleckiego, koneckiego i skarżyskiego. Była to doskonała okazja do promowania zalet i uroków Ziemi Koneckiej, a nasze gospodynie na czele z Justyną Rupniewską doskonale sprawdziły się w roli „ambasadorów Powiatu Koneckiego”.

Miłą atmosferę swoją muzyką stworzyły zespoły: Endriu Band, Wyleniałe Niedźwiedzie, Połaniecka Nuta, KGW Kierzanki, Kapeli Jacki Bogoryjskie oraz Sami Swoi. Festiwal muzycznie podsumował „potańcówką w muszli” młody, dobrze zapowiadający się zespół Konkret Band, który bawił wszystkich do późnych godzin nocnych.

Adam Kubka

 Galeria zdjęć - Promocja naszego powiatu ...

23456789 10111213

Fot. Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, fb/ Justyna Rupniewska