loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Odkłamywanie historii - IV Rajd szlakiem Świętokrzyskiej Brygady NSZ

Beata Kij

To wydarzenie przypominające działalność Świętokrzyskiej Brygady NSZ na zdjeciu włodarze powiatow organizujacych IV rajd rowerowy szlakiem brygady swietokrzyskiejorganizowane jest wspólnie przez cztery powiaty jędrzejowski, kielecki, konecki i włoszczowski przy wsparciu samorządu gminy, a już niebawem Miasta i Gminy Łopuszno. W tym roku 13 sierpnia, odbędzie już IV edycja tej imprezy o charakterze rekreacyjno - edukacyjnym, odkłamująca historię i propagująca prawdę o działalności Narodowych Sił Zbrojnych. Po raz pierwszy patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Wicepremier - Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

We wtorek 26 lipca, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kielcach odbyła się konferencja prasowa z udziałem współorganizatorów rajdu: starosty kieleckiego Mirosława Gębskiego, starosty włoszczowskiego Dariusza Czechowskiego, starosty koneckiego Grzegorza Pieca. Starostę jędrzejowskiego  reprezentowała Renata Basoń. Na konferencji obecna była także Teresa Chudy, dyrektor Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie oraz Irena Marcisz wójt gminy Łopuszno.

W tym rajdzie połączymy przyjemne z pożytecznym, będziemy poznawać piękne tereny ziemi świętokrzyskiej - powiaty kielecki, konecki, włoszczowski i jędrzejowski i miejsca pamięci narodowej, gdzie będą zapalane znicze, gdzie będą składane wiązanki, ale przede wszystkim będziemy przypominać o historii Narodowych Sił Zbrojnych, Brygady Świętokrzyskiej - powiedział starosta kielecki.

Każda grupa utworzona w poszczególnych powiatach pojedzie wyznaczoną przez siebie trasą, uwzględniając miejsca pamięci. Finał rajdu odbędzie się tradycyjnie w Lasocinie, na placu "Nad Stawkiem" w gminie Łopuszno.

POWIAT KONECKI

„Trasa jest identyczna, jak w zeszłym roku. Rozpoczynamy przy budynku Starostwa Powiatowego w Końskich, spod pomnika patrona powiatu koneckiego, błogosławionego księdza Kazimierza Sykulskiego. Po drodze mamy odwiedzimy m.in. gajówkę w Zychach, gdzie zawiązał się oddział majora Hubala Dobrzańskiego. Będziemy też przypominać historię generała Antoniego Hedy Szarego w miejscowości Grodzisko. Nasz etap konecki kończymy przy Dębie w Wilczkowicach, poświęconemu podporucznikowi Edwardowi Podwysockiemu, który został zamordowany w Katyniu.”

Trasa rajdu:  Starostwo Powiatowe w Końskich –– Brody – Dziebałtów – Sokołów – Zychy – Radoszyce – Grodzisko – Mnin - Lasocin

Wszystkie grupy spotkają się w Lasocinie, na terenie gminy Łopuszno.  Udział w rajdzie jest bezpłatny a zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularzy i przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub dostarczenie ich do siedziby Starostwa Powiatowego w Końskich - Wydział Promocji Kultury pok. 101 do dnia 10 sierpnia 2021r.

W plikach poniżej znajdziecie Państwo Regulamin Rajdu wraz z wymaganymi załącznikami:

Regulamin rajdu - (plik.pdf) -413 kb

Załącznik nr 1 do regulaminu - (plik.pdf) -224 kb

Załącznik nr 2 do regulaminu - (plik.pdf) -356 kb

Adam Kubka

 

Galeria zdjęć - Odkłamywanie historii - IV Rajd szlakiem Świętokrzyskiej...

2  3  4

5  plakat rajd pop

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich