loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych w powiecie koneckim

Beata Kij

Dzięki rządowemu wsparciu dla samorządów, możliwe na zdjeciu Posel na Sejm Krzysztof Lipiec z samorzadowcami z powiatu koneckiego jest realizowanie wielu kosztownych inwestycji, na które budżety gmin czy powiatów nie mogłyby sobie pozwolić. Działanie Programu Inwestycji Lokalnych na terenie powiatu koneckiego sprawdza się w praktyce. To dzięki tym środkom rozdysponowanym w ramach III edycji, dedykowanym terenom popegeerowskim zostaną przebudowane trzy odcinki dróg powiatowych:

 

  • Końskie- Bedlno na odcinku ok. 1,9 km
  • Młotkowice – Cieklińsko na odcinku ok.2,7km
  • Fałków- Rudzisko na odcinku ok. 1,9 km

za łączną kwotę 5 497 800 złotych.

We wtorek 26 lipca, w Rudzie Malenieckiej na konferencji prezentującej skalę pomocy i nowe inwestycje dzięki temu realizowane, gościł poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec. Na spotkanie przybyli również starosta Grzegorz Piec, członek zarządu Jarosław Staciwa, radna powiatowa Danuta Leśniewicz i liczna reprezentacja rannych Gminy Ruda Maleniecka. Jak podkreślał wójt Leszek Kuca, to właśnie dzięki rządowemu wsparciu, na placu przy szkole powstanie nowoczesny obiekt, w którym siedzibę znajdzie nowe przedszkole.

Jak podkreślił poseł Lipiec- Tak właśnie działa Polski Ład, dzięki tym środkom realizowane są inwestycje zgodnie z potrzebami lokalnych społeczności, a skala wsparcia jest naprawdę duża. W przypadku małych gmin są to wielkości często powyżej połowy budżetów rocznych tych samorządów.

Starosta Grzegorz Piec i członek zarządu Jarosław Staciwa podziękowali posłowi za wsparcie w ubieganiu się o dodatkowe środki finansowe oraz wskazali nowe potrzeby w skali powiatu koneckiego.

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Rządowy Program Inwestycji...

2  3  4

5  6  7

 fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich