loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Laureaci corocznych nagród powiatowych „Kuźnice Koneckie 2022”

Paweł Goraj - Administrator

Niedziela 24 lipca to drugi dzień zdjęcie statuetek z nagrodamipowiatowego wydarzenia jakim są „Kuźnice Koneckie”. Tegoroczna edycja - „Wśród skarbów z krwi i żelaza” w ZZH Maleniec jest powiązana z promocją słuchowiska osadzonego w realiach tego miejsca. Podobnie jak latach biegłych jest to znakomita okazja do docenienia i nagrodzenia osób, podmiotów gospodarczych i autorów wydarzeń kulturalnych, które przyczyniają się do promocji Powiatu Koneckiego. Z inicjatywy starosty Grzegorz Pieca w tym roku po raz pierwszy pojawiła się nowa kategoria nagród – „Przyjaciel Powiatu Koneckiego”. Poniżej przedstawiamy listę i krótkie prezentacje laureatów: „Kowal Losu”, „Gwóźdź Sezonu”, „Alchemik”, „Marka konecka”, „Diament Marki Koneckiej” i oczywiście wspomniany „Przyjaciel Powiatu Koneckiego” .

 

KOWAL LOSU

Punkt szczepień przeciwko Covid19 przy Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Łukasza w Końskich

W 2020 roku tematem numer jeden była pandemia. Wirus Covid 19 sparaliżował gospodarki wszystkich krajów, przewrócił dotychczasowy porządek świata i zmienił życie ludzi. W ostatnich dniach roku wraz ze skuteczną szczepionką pojawiła się nadzieja. Również przy koneckiej lecznicy został uruchomiony punkt szczepień przeciwko Covid 19. Zespół tego punktu szczepień w 2021 roku stał na pierwszej linii walki z wirusem prowadząc działania w ramach Narodowego Programu Szczepień. Działania koordynowała specjalista pielęgniarstwa epidemiologicznego, a jednocześnie radna powiatowa mgr Lilla Brożyna. Dziś z perspektywy czasu możemy cały ten zgrany zespół określić mianem bohaterów czasu pandemii, którzy podjęli walkę z tym „niewidocznym wrogiem” i przyczynili się w dużym stopniu się do opanowania pandemii na terenie powiatu koneckiego. Na ręce pani Lilli Brożyny składamy podziękowania dla całego zespołu Punktu Szczepień - pielęgniarkom: Annie Handerek, Wiolettcie Wojciechowskiej, Reginie Męcinie, Ewie Dróżdż, Ewie Wilkowskiej oraz informatykowi Robertowi Dróżdżowi.

Po otrzymaniu nagrody radna Rady Powiatu Koneckiego Lilla Brożyna zwróciła się do członków Kapituły: - W imieniu całego Zespołu Punktu Szczepień przy Szpitalu Specjalistycznym im św. Łukasza w Końskich pragnę podziękować Kapitule, Zarządowi Powiatu w Końskich w osobach: starosty Grzegorza Pieca, wicestarosty Wiesława Skowrona, członków zarządu Jarosława Staciwy i Dariusza Banasika za prestiżową nagrodę samorządu powiatowego jaką jest "Kowal losu". W swoim imieniu, jako koordynatorka ds. szczepień dziękuję Państwu za to, że doceniliście nasze działania od grudnia 2019 do 2022. Był to pierwszy uruchomiony punkt szczepień przy szpitalu w powiecie koneckim, gdzie w większości szczepieni byli medycy i pracownicy z placówek medycznych, którzy sukcesywnie uruchamiali swoje punkty. Dlatego przy współpracy dyrekcji Szpitala i zarządu powiatu zrobiliśmy wszystko, by pomóc mieszkańcom gmin z powiatu, aby mieli ułatwiony dostęp do szczepień w tym trudnym czasie.

Wyrażam swoje podziękowanie i uznanie dla zespołu za zaangażowanie i profesjonalizm w realizacji zadań wynikających z procesu i przebiegu szczepień.

Narodowy program szczepień został poszerzony przez Ministerstwo Zdrowia o działalność z Kołami Gospodyń Wiejskich, gdzie braliśmy czynny udział w przeprowadzonych akcjach szczepień . Działania te wspierał Starosta Konecki z członkami zarządu, radni, kierownicy jednostek powiatowych. Podczas tych akcji szczepień nasz powiat odwiedził Minister Bartłomiej Orzeł ds. programu czyste powietrze oraz Jakub Złocki - członek ekspertów Prezesa Rady Ministrów praz przewodniczący Sejmiku wojewódzkiego pan Andrzej Pruś.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Końskich

Ludzie na których można polegać w najtrudniejszych chwilach. Tak w największym skrócie można powiedzieć o osobach działających w strukturach PCK. Członkowie Oddziału Rejonowego w Końskich w pełni wpisują się poprzez swoje działania w ideę pomocy potrzebującym organizując akcje wspierające  na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych, propagując honorowe krwiodawstwo. Krew to przecież dar najcenniejszy, którego niczym nie można zastąpić. Konecki Oddział Rejonowy podobnie jak cała krajowa struktura PCK organizuje również konkursy i prowadzi działalność edukacyjną, propagując właściwe postawy prozdrowotne wśród dzieci i młodzieży. Oddziałem w Końskich kieruje prezes Zarządu Rejonowego Marek Werens, przy wsparciu dr Jarosława Chmielnickiego. Na co dzień aktywnie angażują się w działalność Paweł Szemberg i Krzysztof Kisiel.

Oddział PCK w Końskich i aktywność wszystkich osób zaangażowanych w sprawne działanie tej organizacji przyczynia się do poprawy ludzkich losów, włącznie z ratowaniem zdrowia i życia. Zważywszy na fakt, iż konecki oddział w tym roku obchodzi jubileusz 75. lat istnienia, to śmiało można rzec, że Kowal Losu trafia w najlepsze ręce!

GWÓŹDŹ SEZONU

Zabytki Radoszyc świadectwem przeszłości miasta – Tadeusz Czarnecki

Książka Tadeusza Czarneckiego "Zabytki Radoszyc świadectwem przeszłości miasta" to wręcz naukowe opracowanie i kompendium wiedzy o Radoszycach w różnych okresach historii, na przestrzeni niemal ośmiuset lat. Do tekstów źródłowych i własnych autor dołączył 235 fotografii miasta z przeszłości. Autor zebrał informacje rozproszone w wielu publikacjach, złożył je w książkę i dodał liczne przypisy. Zawarł wiedzę od pierwszej wzmianki z 1275 roku w wystawionym dokumencie Bolesława Wstydliwego w Stopnicy. Opisał także wizyty kolejnych królów, jak choćby Kazimierza Wielkiego czy Władysława Jagiełły. Ważnym rozdziałem książki są wspomnienia ludzi, bohaterów różnych czasów. Niekiedy legendy z Radoszycami związane opowiadane przez okolicznych ludzi. Inne spisane przez dziennikarzy, zasłyszane przez autora książki od cichych bohaterów, od mieszkańców, którzy o wszystkim zbyt wielu ludziom opowiadać nie chcieli. Wreszcie fragmenty dzienników Stefana Żeromskiego, kiedy to Radoszyce odwiedzał. Wydawcą książki jest Nadleśnictwo Radoszyce. W książce znajdziemy też specjalny rozdział, dotyczący historii Nadleśnictwa Radoszyce, który spisał Tomasz Pakuła, pracownik Nadleśnictwa Radoszyce. W publikacji znajdziemy też bogate materiały byłego nadleśniczego Włodzimierza Aweryna. To wybitna postać leśnika, który z lasami radoszyckimi związany był wiele lat.

Teatr pod Lipami – Ks. Tomasz Waśkiewicz

Ksiądz Tomasz Waśkiewicz na co dzień związany był z parafią pod wezwaniem Świętego Wawrzyńca i Katarzyny w Lipie, gdzie z sukcesami prowadził jedyny z powiecie koneckim teatr parafialny. W 2014 r. nowy proboszcz Lipy wpadł na pomysł działalności artystycznej dzieci i młodzieży, jego przyjaciele z Radomia zbudowali prowizoryczną scenę przy zabytkowym kościele, na której we wrześniu 2014 została przedstawiona pierwsza sztuka - "Porozmawiajmy o życiu i śmierci" w wykonaniu grupy teatralnej z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu. Zachwyceni tą formą przekazu wciągnęli się miejscowi młodzi aktorzy, którzy na początku przedstawiali swe talenty w kościele: „Misterium współczesnego człowieka", "Pociąg życia", a potem zagrali pełny metraż przy kilkusetosobowej widowni - komedię "Lepsza połowa" - Michała Ziółka z Radomia. W 2015 - "Gość oczekiwany" - dramat Zofii Kossak Szczuckiej, potem w 2018 "Małego Księcia", w 2019 "Igraszki z diabłem". Ostatnia sztuka "Między pokoleniami" to kompilacja "Poloneza" Jacka Getnera i "Casablanci" - Krzysztofa Kokota. Praktycznie wszystkie sztuki miały patronat Biskupa Radomskiego i a Biskupowie zaszczycili aktorów swoją obecnością na przedstawieniach przy ogromnej widowni.

Koneckie Stowarzyszenie Sportowe Piłki Ręcznej

Jednym z najtrudniejszych okresów w klubie był czas pandemii Covid-19. Jednak dzięki wielu pomysłom i ich konsekwentnemu wdrażaniu klub przekuł ten okres w dynamiczny rozwój. Pomimo wielu przeciwności losu wdrożono nowoczesne metody zarządzania klubem. Pandemia podkreśliła podstawową wartość rozgrywek sportowych, które w trudnym czasie dostarczały kibicom pozytywnych wrażeń, a sponsorom i partnerom pozwalały zaprezentować się w pozytywnym kontekście. Dlatego też z każdego meczu nawet wyjazdowego przeprowadzane były transmisje na żywo, z troską o kibiców którzy w czasie lockdownu nie mogli być na hali. Zawodnicy i trenerzy brali udział w wielu kursach trenerskich, chociażby pod okiem trenera reprezentacji Polski Patryka Rombla, aby móc jak najlepiej szkolić nowe pokolenie szczypiornistów. We wrześniu 2021 powstała przy klubie Akademia Handball Kids skierowana do dzieci już od 5 roku życia. Obecnie w klubie szkoli się ponad 100 dzieci.

Słuchowisko „Krew i żelazo”

Produkcja z Pawłem Delągiem w roli głównej promuje powiat konecki i pokazuje dziedzictwo przemysłowe regionu. Akcja dzieje się m.in. w Maleńcu, Sielpi, Miedzierzy, Lipie, Rudzie Malenieckiej, Stąporkowie i Świnkowie. Pokazane są dawne fabryki kos, walcarnie, pudlingarnie, kuźnie i odlewnie, a także ówczesne problemy, z jakimi mierzył się przemysł. Zaangażowanie w projekt Pawła Deląga, który jest jednym z najpopularniejszych aktorów w Polsce, a także na Ukrainie, czy w innych europejskich krajach, gwarantuje szeroką promocję słuchowiska, a tym samym powiatu koneckiego. Słuchowisko łączy wydarzenia i miejsca historyczne z atrakcyjną fabułą. Można też poznać zarówno obyczajowość połowy XIX wieku, jak i ówczesną technologię. Słuchowisko radiowe składa się z 52 odcinków. Jego akcja dzieje się w latach 40. XIX wieku na terenie tzw. Zagłębia Staropolskiego. W słuchowisku występują znane postacie historyczne oraz prezentowane są ważne wydarzenia z przeszłości regionu świętokrzyskiego i Polski. Autorem scenariusza jest doktor Maciej Chłopek - dyrektor Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu, a reżyserem Magdalena Galas-Klusek - dziennikarka Radia Kielce S.A.

ALCHEMIK

Firma Faserbeton

Firma Faserbeton mająca swoją siedzibę w Fałkowie powstała w roku 2008. Obecnie jest wiodącym producentem podkładek akcesoriów do zbrojenia betonu. Pierwszym właścicielem firmy był Pan Giovani Masini. Faserbeton na początku zatrudniał tylko kilka osób, ale dzięki rozwojowi i zapotrzebowaniu na ich produkty szybko zaczęli działać na skalę europejską. Poszerzyli swoją działalność o produkcję podkładek z PCV, co pozwoliło im zaoferować więcej miejsc pracy dla osób z Fałkowa i z okolicznych miejscowości. W roku 2019 firmę przejął Pan Roberto Masini - brat poprzedniego właściciela, który jest również właścicielem Faserbeton-u we Włoszech i Wielkiej Brytanii. Zmiany jakich dokonał nowy właściciel to poszerzenie produkcji o drugą linię. W ubiegłym roku została przeprowadzona modernizacja obydwu linii produkcyjnych. Z rodzimych projektów mogą poszczycić się tym, że ich produkty zostały wykorzystane przy budowie Stadionu Narodowego w Warszawie. Firma jest w ciągłej fazie rozwoju. Są zorientowani na przyszłość i potrzeby klientów, co wiąże się z możliwością utworzenia jeszcze większej ilości miejsc pracy.

MARKA KONECKA

Miejski Klub Sportowy „Neptun”

W 2021 roku odbył się jubileusz 75-lecia funkcjonowania Miejskiego Klubu Sportowego „Neptun” w Końskich. Nazwa klubu nawiązuje do zakładów odlewniczych funkcjonujących w naszym mieście w okresie międzywojennym i obowiązuje od 1973 r., czyli od momentu połączenia z Zamtalem Końskie. Pierwotnie klub powstał 75 lat temu jako Stal Końskie, a krótko w latach 1957-58 nosił nazwę KKS Końskie. Do największych osiągnięć piłkarzy w żółto-niebieskich barwach z pewnością należy gra w III lidze w sezonach 1979/1980 i 2008/2009. Ostatnio piłkarze „Neptuna” występują w IV Lidze Świętokrzyskiej z różnymi rezultatami w poszczególnych sezonach, ale klub pełni istotną rolę w edukacji sportowej i umożliwia rozwój młodych talentów piłkarskich. Warto wspomnieć; że młodzi piłkarze Neptuna pod wodzą trenera Arkadiusza Jarząba w 2016 r. wywalczyli mistrzostwo województwa świętokrzyskiego, zdobywając awans do Centralnej Ligi Juniorów.

Hufiec ZHP Końskie

Obecnie Hufiec składa się z 13 drużyn harcerskich i 2 klubów specjalnościowych (ratowniczego i obronnego). Przez cały rok prowadzone są zajęcia dla młodzieży szkolnej. Obecnie jest to ponad 180 osób. Hufiec corocznie organizuje takie imprezy jak:

- Harcerski Rajd Szlakami Walk Partyzanckich, drugi najstarszy rajd harcerski w Polsce,

- Harcerski Rajd Tortowego Smoka, tegoroczna XXXI edycja przyciągnęła do nas 90 osób.

Organizują także wypoczynek letni i zimowy dla młodzieży szkolnej w postaci Harcerskiej Akcji Letniej i Zimowej. Harcerze są też bardzo zaangażowani w działalność społeczną. Biorą udział w różnych inicjatywach, jak np.: piknik dla Oliwki, gdzie zbierali pieniądze na leczenie Oliwii że Stąporkowa, szkolenia z pierwszej pomocy w trakcie dnia dziecka, zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy. Dzięki nim wysłano aż 24 busy z darami zarówno na granicę (Przemyśl, przejście graniczne w Zosinie, Hrebenne, Korczowie, Krościenku i Medyce), jak i w okoliczne miejsca, które potrzebowały pomocy (m.in. punkty przyjmowania uchodźców zorganizowane w Piekoszowie i Pińczowie, Dom Dziecka nr 7 w Łodzi).

Państwo Monika i Karol Mazurowie

Państwo Monika i Karol Mazurowie, prowadzą w Szóstakach wysoko zmechanizowane gospodarstwo rolne, gdzie rozwijają hodowlę oraz produkcję mleka. Zbiory z 40 hektarów zbóż, łąk i kukurydzy przeznaczane są na pasze dla ponad 50 sztuk bydła, w tym 25 krów mlecznych. 27 maja br. w Pałacu Prezydenckim zostali nagrodzeni w konkursie AgroLiga 2021. Podczas gali nagrody laureatom konkursu osobiście wręczał Andrzej Duda wraz z uczestniczącym w uroczystości sekretarzem stanu w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi Lechem Kołakowskim. Konkurs AgroLiga jest organizowany od 1993 roku. Od 2008 roku Honorowy Patronat nad Galą AgroLigi sprawuje Prezydent RP. Laureaci konkursu, zarówno szczebla krajowego, jak i wojewódzkiego, stają się symbolem przedsiębiorczości i gospodarności w polskim rolnictwie oraz agrobiznesie. Przypomnijmy, że Karol Mazur to ubiegłoroczny starosta dożynek w naszym powiecie i laureat konkursu Agroligi w województwie świętokrzyskim.

Schola Vox Dei

Schola została założona w 2006 roku. Zespół śpiewa w niedziele i święta w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Miedzierzy. Można usłyszeć także podczas ślubów, uroczystości bierzmowania, I Komunii Świętej oraz w Triduum Paschalnym. W scholii w chwili obecnej śpiewa 15 osób. Prowadzącym scholę od 2007 roku jest Pan Andrzej Paluch – obecny organista kościoła w Miedzierzy.

Schola posiada wiele osiągnięć, między innymi:

  • Grand Prix w XIX Prezentacji Pieśni Religijnej i Pielgrzymkowej, Zwoleń 2017,
  • I miejsce w VI Regionalnym Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej, Święty Krzyż 2019,
  • I miejsce w XVIII Prezentacji Pieśni Religijnej i Pielgrzymkowej, Zwoleń 2016,
  • II miejsce w III Regionalnym przeglądzie pieśni pasyjnej i pokutnej, Święty Krzyż 2016,
  • II miejsce w 17 Festiwalu Pieśni Sakralnej, Grójec 2016,
  • II miejsce w Świętokrzyskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w hołdzie księdzu Piotrowi Klimczykowi, Kielce 2015,
  • III miejsce w 18 Festiwalu Pieśni Sakralnej, Grójec 2017,
  • III miejsce w XII Festiwalu Pieśni Wielkopostnych, Daleszyce 2016,
  • III miejsce w XI Festiwalu Pieśni Wielkopostnych, Daleszyce 2015,
  • III miejsce w X Festiwalu Pieśni Wielkopostnych, Daleszyce 2014.

Schola bierze udział w konkursach pieśni religijnych, pielgrzymkowych, wielkopostnych oraz w konkursach kolęd. Zespół brał udział w charytatywnych festynach organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Smyków oraz w obchodach uroczystości państwowych.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Baryczy

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym  w Baryczy im. Zdzisławy i Stanisława Bytnarów od ponad 60 lat pobiera edukację młodzież,  dzieci i osoby dorosłe od 7 do 25 roku  życia z niepełnosprawnością intelektualną lekką, umiarkowaną, znaczną i głęboką. Są też dzieci autystyczne z niepełnosprawnościami ruchowymi i sprzężonymi. Wielość problemów, z którymi borykają się osoby niepełnosprawne, ich rodzice i opiekunowie sprawia, że Ośrodek z biegiem lat stał się miejscem otwartym i przyjaznym dla środowisk osób niepełnosprawnych, miejscem opoką, marką edukacji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Baryczy im. Zdzisławy i Stanisława Bytnarów to nazwa i marka, za którą stoi wieloletnia tradycja pracy z osobami niepełnosprawnymi, ciekawe projekty i innowacje służące dzieciom i ich rodzinom. Od roku 2018 Ośrodek jest punktem doradczo – konsultacyjnym dla innych szkół, nauczycieli i rodziców edukacji osób niepełnosprawnych intelektualnie. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Baryczy był wielokrotnie organizatorem zawodów sportowych, imprez kulturalnych, uroczystości rocznicowych, patriotycznych oraz okolicznościowych pod patronatem Starostwa Powiatowego w Końskich. Ośrodek sprawuje opiekę nad pamiątkową tablicą poświęconą żołnierzom 74 pułku piechoty z Lublińca z roku 1926.

DIAMENT MARKI KONECKIEJ

HENKEL BAUTECHNIK Zakład produkcyjny Stara Góra Stąporków

Firma Henkel działa w Polsce od 1990 roku, a produkty wytworzone w zakładzie działającym w Stąporkowie znają fachowcy branży budowlanej w całym kraju. Doskonała chemia budowlana profesjonalnej jakości to specjalność zakładów Henkel w Stąporkowie. Pomimo światowego zasięgu i ogromnej skali działania firma Henkel chętnie podejmuje działania edukacyjne i charytatywne na rzecz lokalnych społeczności. Doskonały przykładem jest udział 1400 dzieci z terenu powiatu koneckiego w projekcie „Świat Młodych Badaczy”. Podczas zajęć prowadzonych w czerwcu tego roku uczestnicy, pod okiem wykwalifikowanych edukatorów, uczniowie przeprowadzali eksperymenty badawcze ucząc się samodzielnego myślenia, budząc w sobie zainteresowanie przedmiotami ścisłymi i fascynację światem nauki. Jako duży pracodawca firma Henkel Stąporków znacząco poprawia sytuację na lokalnym, koneckim rynku pracy, a ostatnim czasie wspiera również rodziny imigrantów z Ukrainy. Już w roku 2000 firma Henkel Stąporków była laureatem Marki Koneckiej, więc uhonorowanie w tym roku Diamentem Marki Koneckiej jest, najbardziej zasadne.

PRZYJACIEL POWIATU

Andrzej Matysiak - dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu

Lasy Państwowe to obecnie prawie 1/3 powierzchni naszego kraju, a Regionalna Dyrekcja w Radomiu zasięgiem działania obejmuje znaczna część Powiatu Koneckiego. Oprócz podstawowej działalności jaką jest gospodarka leśna Lasy Państwowe współpracują z samorządami realizując inwestycje z zakresu infrastruktury drogowej oraz prowadzą działalność edukacyjną w zakresie ekologii i wychowania patriotycznego. Dzięki postawie zrozumienia i zaangażowania w problemy lokalne współpraca pomiędzy Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Radomiu a samorządem Powiatu Koneckiego układa się wzorowo. Niewątpliwie jest to zasługa dyrektora Andrzeja Matysiaka, który wspiera działania Zarządu Powiatu zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na drogach, jak realizowane wspólnie inwestycje na terenie Gminy Stąporków oraz angażuje się w działania upamiętniające wydarzenia i bohaterów walczących o niepodległość - liczne miejsca pamięci. Biorąc pod uwagę dotychczasową współpracę możemy powiedzieć, że dyrektor Regionalnej Dyrekcji LP w Radomiu jest prawdziwym Przyjacielem Powiatu Koneckiego.

Janusz Knap – prezes RADIA KIELCE

Rola mediów we współczesnym świecie jest nie do przeceniania, dlatego pragniemy zwrócić szczególną uwagę na znakomitą współpracę regionalnej rozgłośni publicznej jaką jest Radio Kielce z naszym powiatem. Od 2016 roku, już po raz kolejny, na czele zarządu tej rozgłośni stoi prezes Janusz Knap. To właśnie dzięki wypracowaniu takiej formuły zarządzania i zaangażowaniu redaktorów Radia Kielce, do mieszkańców świętokrzyskiego i nie tylko, mogą docierać informacje o organizowanych przez Powiat Konecki działaniach z zakresu zadań własnych samorządu, przygotowanych wydarzeniach kulturalnych oraz konkursach i słuchowiskach o walorach edukacyjnych. To dzięki takim ludziom, jak prezes Radia Kielce Pan Janusz Knap, dzięki ich wizji mediów regionalnych, rozgłośnia ta z pełnym powodzeniem może być źródłem rzeczowej i wiarygodnej informacji. Radio Kielce to także audycje i słuchowiska opowiadające o historii i tradycjach regionu w tym Powiatu Koneckiego. Działając w ten sposób Radio Kielce dostrzega samorządy i społeczności lokalne, co jest niewątpliwą zasługą zarządu i prezesa Janusza Knapa.

Beata Kij, Adam Kubka

Galeria zdjęć - Laureaci corocznych nagród...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

17  19  20

21  22  23

24  25  26

27  28  29

30  31  32

33  35  34

35  36  39

41  42  43

44  45  46

47  48  49

50  51  52

53  54  55

56  57  58

fot. Adam Kubka, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich