loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Dni Fałkowa- dobra pogoda i dobra muzyka

Paweł Goraj - Administrator

Podobnie jak w innych gminach, również zdjęcie grupowe włoodazy gminy i powiatu w Fałkowie,  pandemia Covid -19 wymusiła zmiany w kalendarzu imprez kulturalnych organizowanych przez samorządy. W tym roku jednak udało się zorganizować z pełnym rozmachem Dni Fałkowa. Dopisała pogoda, licznie przybyli mieszkańcy i goście. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji, kolorowe urządzenia zabawowe i stragany pełne rozmaitości. Starszym mieszkańcom zapewne przypadł do gustu dobór wykonawców muzycznych przypominających znane przed laty przeboje Krzysztofa Krawczyka, jak i gwiazda wieczoru-Eleni. Władze samorządowe na czele z wójtem Henrykiem Koniecznym przy tej okazji wręczyły honorowy tytuł „Przyjaciela Gminy Fałków” posłowi Krzysztofowi Lipcowi.

 

Jest to już druga osoba uhonorowana w ten sposób - pierwszym był emocjonalnie silnie związany z Ziemią Fałkowską minister Sebastian Skuza. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, starosta konecki Grzegorz Piec, przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Kowalczyk, członek zarządu Jarosław Staciwa, radna Danuta Leśniewicz, dyrektor PUP Jacek Werens oraz wójt gminy Słupia Konecka Robert Wielgopolan. Powiat konecki zaprezentował także swoje stoisko promocyjne oferując wydawane periodyki dotyczące aktualnej działalności, jak również ciekawostek historycznych związanych z regionem.

Sprzyjająca pogoda z pewnością przyczyniła się do  tego, by po czasie przerwy pandemicznej mieszkańcy gminy Fałków mogli odetchnąć pełną piersią, posłuchać dobrej muzyki i wreszcie wspólnie pobawić się swobodnie, jak dawniej w malowniczym otoczeniu zieleni i ruin dawnego zamku.

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Dni Fałowa...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

17  18

19  20  21

23  24  25

26  27  28

fot. Marian Wikiera, Tkn24.pl

arch. Starostwo Powiatowe w Końskich