loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Rola Kół Gospodyń Wiejskich i organizacji pozarządowych w społecznościach lokalnych

Paweł Goraj - Administrator

W sobotę 9 lipca po raz pierwszy zdjęcie grupowe starosty koneckiego podczas spotkania w towarzystwie gości i pań z KGWodbyło się w Gminie Smyków Forum KGW i Organizacji Pozarządowych. Na hali przy Szkole Podstawowej w Królewcu spotkali się wszyscy aktywnie uczestniczący w życiu lokalnej społeczności. Wydarzenie to pokazało, jak ważną rolę odgrywają koła gospodyń i stowarzyszenia w organizacji życia społecznego mieszkańców na terenie Gminy Smyków. Hasłem przewodnim forum było zatem: „KGW i organizacje pozarządowe siłą Gminy Smyków”. W spotkaniu uczestniczył również starosta Grzegorz Piec, na co dzień mieszkaniec Gminy Smyków.

 

Podczas spotkania, współorganizowanego przez Urząd Gminy w Smykowie, Kielecko-Ostrowiecki Ośrodek Wsparcia i Ekonomii Społecznej oraz Koła Gospodyń Wiejskich, podsumowano rok współpracy KOOWES-u z organizacjami pozarządowymi działającymi na terenie. Gospodynie wiejskie mogły zaprezentować swoją działalność, przedstawić swoje produkty i wyroby rękodzielnicze, a także przedstawić swoje plany na przyszłość.

W części merytorycznej wykład wygłosiły: Anna Górak, mówiąc o roli organizacji pozarządowych w społeczeństwie, a dr Karolina Jarosz opowiadała o marce lokalnej. Ponadto obecni w szkole w Królewcu wzięli udział w warsztatach tematycznych dotyczących sposobu pracy kół gospodyń wiejskich. Na zakończenie, w części artystycznej zaprezentowały się znane w naszym powiecie regionalne zespoły „Królewiaczki” i „Smykovia”.

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Rola Kół Gospodyń Wiejskich...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

fot. arch. Gmina Smyków