loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Udane dni otwarte w ŚODR w Modliszewicach

Beata Kij

Dni Otwarte Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa na zdjeciu kogutRolniczego w Modliszewicach, to wydarzenie, które już na trwale okrzepło w kalendarzu imprez rolniczych i to nie tylko województwa świętokrzyskiego. Każdy, kto mimo ogromnego upału, zdecydował się być na tym niedzielnym wydarzeniu regionu, z pewnością mógł zobaczyć wspaniałe zwierzęta, maszyny rolnicze, ale równie zakupić pyszne regionalne wyroby. Najlepszych hodowców nagrodzono superczempionatami i czempionatami, a na polu doświadczalnym ŚODR w Modliszewicach można było z bliska zobaczyć efekt zastosowanych prac, jeśli chodzi o poszczególne uprawy i tu też nie brakowało zwiedzających.

Z frekwencji cieszył się dyrektor ŚODR w Modliszewicach – Jerzy Pospiech, który jednocześnie dziękował wszystkim wystawcom i producentom za przybycie i chęć uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wśród obecnych w tym dniu nie zabrakło parlamentarzystów, w osobach: wiceministra spraw zagranicznych – Piotra Wawrzyka i posła na Sejm RP - Mariusza Goska. Radę Powiatu Koneckiego reprezentowali: przewodniczący Rady – Zbigniew Kowalczyk, starosta - Grzegorz Piec, oraz Dariusz Banasik – członek Zarządu. 

Superczempiona wystawy w kategorii „Krowa” wywalczyła – AGA, krowa polskiej rasy holsztyno-fryzyjskiej i tu niespodzianka, ze Stadniny Koni w Michałowie. 

Natomiast czempiony w ww. kategorii powędrowały do: Stadniny Koni z Michałowa, Michała Matuszczyka z Modliszewic, Artura Lagierskiego ze Słaboszowic, oraz do Rocha Wiesława Gierczyńskigo z Pomorzan.

W kategorii „Króliki” superczempionem wystawy został hodowca Krzysztof Bąba.

Kolejne czempiony w tej kategorii otrzymali: rasy małe – Tomasz Górka, Wiedeński – Grzegorz Brzozowski, Nowozelandzki Biały – Sylwester Klimek, Wielki Jasnosrebrzysty – Radosław Gębura, Podpalany – Tomasz Górka, Francuski Baran – Adrian Złotnicki, rasy duże – Krzysztof Bąba, Nowozelandzki Czerwony – Adam Gołda, Kalifornijski Czarny – Adam Gołda, rasy średnie – Edyta, Piotra i Mateusz Bernaccy.

W kategorii „Owce” czempiony zdobyły: owca przystępka, rasy czarnogłówka – Adam Partyka (Wólka Milanowska), owca przystępna rasy Merynos Polski w Starym Typie – Kazimierz Dyląg (Lipie), owca przystępka, rasy Wielkopolska – Kamil Pawlikowski (Minostowice), owca przystępka, rasy Świniarka – Krzysztof Kawałęm (Małyszyn Dolny), owca przystępka, rasy Urhuska – Janusz Kowalski (Czarnocin).

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Końskich natomiast otrzymały najwyższą notę w konkursie na najciekawsze stoisko Dni Otwartych 2022 w ŚODR w Modliszewicacach.

Zwiedzającym czas uprzyjemniały występy artystyczne w wykonaniu zespołów ludowych m.in. z Małogoszcza, Skarżyska – Kamiennej, Włoszczowy, ale i Modliszewic.  

                                                                                     Paweł Kubiak

Galeria zdjęć - Udane dni...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16

17  18  19

20  21  22

23  24  25

26  27  28

29  30  31

32  33  34

35  36  37

38  39  40

41  42  43

44  45  46

47  48  49

50  51  52

53  54  55

56  57  58

59    61  64

62  63  65

 

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich