loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Monika Bielecka z PŚDS na podium w konkursie „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

Paweł Goraj - Administrator

W dniu 20 czerwca 2022r. odbyłazdjęcie Moniki i dyrektorki PŚDS na gali odebrania nagrody się uroczysta gala wręczenia nagród w XIX edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Sztuka osób niepełnosprawnych”. Impreza miała miejsce w Muzeum Narodowym w Warszawie. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „To, co kocham”. Do konkursu, co roku zgłaszanych jest ponad 2000 prac wykonanych przez artystów z różnymi niepełnosprawnościami. Laureatką III miejsca w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba została uczestniczka Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Stąporkowie Monika Bielecka.

Uczestniczka wykonała pracę z gliny pod kierunkiem instruktora terapii zajęciowej - Eweliny Bibańskiej. Praca została zatytułowana „Rozmowa z przyjacielem”. Jest to druga w historii placówki nagroda za udział w konkursie „Sztuka osób niepełnosprawnych” na poziomie ogólnopolskim ale warto zaznaczyć, że uczestnicy PŚDS w Stąporkowie wielokrotnie zdobywali nagrody oraz wyróżnienia na etapie wojewódzkim.

Monika za swoją pracę otrzymała nagrodę pieniężną oraz dyplom. Kwotą w wysokości 4 tysięcy zł., została nagrodzona także placówka. Całość z wygranej zostanie przeznaczona na wycieczkę dla wszystkich uczestników PŚDS w Stąporkowie.

Galeria zdjęć - Monika Bielecka na podium...

2  3  4

5  6

fot. PŚDS w Stąporkowie