loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Recital Urszuli Makosz w Maleńcu

Paweł Goraj - Administrator

W upalne, sobotnie popołudnie, zdjęcie śpiewającej Urszuli Makosz 18 czerwca w murach Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu odbył się recital zatytułowany „Ownt lid - Wieczorna pieśń” w wykonaniu Urszuli Makosz, której towarzyszył Paweł Pierzchała – pianista i kompozytor. Zaprezentowane tytuły składały się w większości z pieśni żydowskich o raczej poważnej tematyce.

Muzealne otoczenie usytuowane nad wodą, w zielonej scenerii starych drzew, wydaje się miejscem wprost idealnym dla stworzenia niezapomnianej aury, nie tylko muzycznych wydarzeń.

Kameralny koncert spotkał się z dużym uznaniem i wzruszył przybyłą publiczność. W takim oto artystycznym wymiarze wspominano przedwojenną maleniecką społeczność żydowską, która w znaczący sposób przyczyniła się do rozwoju kultury, życia duchowego i gościnności tej wyjątkowej miejscowości.

 

Organizacyjnie koncert przygotowała Sylwia Żochowska z paniami z KGW Nasz Maleniec”, a gościny użyczył dyrektor ZZH w Maleńcu – dr Maciej Chłopek. Wydarzeniu temu patronował starosta konecki – Grzegorz Piec.

Marian Wikiera

Galeria zdjęć - Recital Urszuli...

2  3  5

6  4  7

fot. Sylwia Żochowska - Koło Nasz Maleniec