loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Skrzyżowanie - które nie jest rondem - wywiad z asp. szt. Andrzejem Młodawskim

Paweł Goraj - Administrator

Koneckie skrzyżowanie u zbiegu zdjęcie Andrzeja Młodawskiego - naczelnika Wydziału Ruchu Drogowegoulic Wojska, Polskiego, Armii Krajowej i ulicy Lipowej, to z całą pewnością dość newralgiczny punkt na mapie drogowej Końskich, gdzie nie tylko w ostatnim czasie, dochodzi do licznych zdarzeń drogowych. Dlaczego akurat na tym skrzyżowaniu dochodzi do tak licznych zdarzeń i z czym one są związane oraz jak tłumaczą się sprawcy, o to pytaliśmy miedzy innymi naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Końskich asp. szt. Andrzeja Młodawskiego.

 

Co niezmiernie istotne wśród wielu komentarzy, na mediach społecznościowych pojawiają się i takie, które mówią o tym , że kierujący być może mylą to skrzyżowanie z rondem. Jak podkreśla Wydział Drogowy KPP w Końskich, tylko w tym roku, to już 11 takich zdarzeń drogowych, które miały miejsce na tym skrzyżowaniu, gdzie w całym 2021 roku było ich 13. Nasza redakcja była na tym skrzyżowaniu i faktycznie zauważyliśmy, że w pewnych niezbyt długich odstępach czasu pojawiają się tam patrole policyjne, które nie tylko przejeżdżają przez to skrzyżowanie, ale również prowadzą działania obserwacyjne, jak kierowcy stosują się do zastosowanego oznakowania na tym odcinku.

Paweł Kubiak