loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Maleniec znów przyciąga w sobotę

Paweł Goraj - Administrator

Koło Gospodyń Wiejskich „Nasz zdjęcie plakatu z zaproszeniem na koncert Maleniec” oraz Starosta Konecki serdecznie zapraszają 18 czerwca br. o godz. 15:00 na niezwykły koncert Urszuli Makosz pn. "Ownt lid - Wieczorna pieśń", który odbędzie się w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu.

Urszula Makosz to charyzmatyczna pieśniarka z Krakowa występująca z solowymi recitalami i realizująca różnorodne projekty muzyczne. Jej koncerty charakteryzują się niebywałą energią i instrumentalnymi partiami wirtuozowskimi oraz improwizacyjnymi. W Maleńcu zaprezentuje utwory charakterystyczne dla kultury muzycznej Żydów sefardyjskich, spadkobierców kulturowych Żydów wypędzonych w XVI wieku z Hiszpanii i Portugalii.

W pieśniach tych słychać wpływy muzyki hiszpańskiej, arabskiej, greckiej i bałkańskiej. Fascynują one nie tylko swoim brzmieniem, ale także historią ludzi, którzy je komponowali i wykonywali. Zapisane są w nich ścieżki życia wypędzonych z kraju przodków, którzy mimo wszelkim przeciwnościom losu zachowali swój język i indywidualizm swojej kultury.

 

Pieśniarka dała się już poznać konecczanom podczas prowadzenia warsztatów muzycznych dla dzieci i koncertowania w Stajni Artystycznej w Marcinkowie. Po koncercie organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników na piknik z tańcami i smakołykami. Wstęp wolny!

Beata Kij