loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

tkn  ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Pola które dają nadzieję

Paweł Goraj - Administrator

„Pola Nadziei” - to akcja, która zdjęcie grupowe wolontariuszy z Hospicjum w Rudzie Białaczowskiejma wymiar ogólnopolski, a środki zebrane w ramach tej inicjatywy wspomogą osoby obciążone, w zdecydowanej większości nieuleczalnymi chorobami nowotworowymi. „Dziś solidaryzujemy się z ludźmi chorymi na choroby nowotworowe. To też rozpropagowywanie wolontariatu wśród młodzieży, żeby w przyszłości mogli pomagać drugiemu człowiekowi. Ten symboliczny kwiat ma symbolizować życie i nadzieję, której potrzebujemy walcząc o życie. (...)

Chciałabym żebyśmy wiedzieli, że w Hospicjum nie tylko jest śmierć, ale też życie. My możemy pochwalić się, że w Hospicjum Księdza Kazimierza Sykulskiego w Rudzie Białaczowskiej mamy takich 2 ozdrowieńców, a więc ta nadzieja jest uzasadniona i ma świadectwa. Wolontariusze są tu niesamowitą siłą, która nas ogromnie wspiera. Cały czas jesteśmy w kontakcie ze szkołami, zarówno tymi na poziomie podstawowym i średnim, za co oczywiście bardzo dziękujemy tym wspaniałym młodym, niezwykle wrażliwym młodym ludziom” – podkreślała w rozmowie z nami Edyta Więckowska – prezes Stowarzyszenia Opieki Paliatywno – Hospicyjnej imienia Księdza Kazimierza Sykulskiego z Rudy Białaczowskiej.

31 maja 2022 roku, pod siedzibą Starostwa Powiatowego w Końskich, pojawili się „żółci” wolontariusze, prosząc o datki na białaczowskie Hospicjum. Osoby odwiedzające w tym dniu urząd mogły wspomóc tym samym ww. akcję i jak mogliśmy zauważyć wiele z tych osób skorzystało z tej prośby o wsparcie.

„To kolejni młodzi ludzie, którzy chcą angażować się w pomoc drugiemu człowiekowi. Cieszę się ogromnie, że mamy tak wspaniałych młodych ludzi na naszej koneckiej ziemi i jestem pewien, że ich wysiłek jest dla nas wszystkich pewnym drogowskazem codzienności, w której czasami zapominamy o człowieku cierpiącym, szukającym wsparcia i pomocy. Gratuluję młodzieży i ich rodzicom oraz nauczycielom, za wzorowe wychowanie. Dziękuję Wam wszystkim” – podkreślał starosta – Grzegorz Piec.

„To fajne, że możemy pomagać drugiemu człowiekowi. Ludzie reagują na nas bardzo pozytywnie i chętnie wrzucają datki do puszek. Ja dziękuję również moim rodzicom, że uczą mnie pomagać i dostrzegać tak ważnych rzeczy” – zaznaczała podczas rozmowy z nami wolontariuszka ze Szkolnego Koła Wolontariatu imienia Emilii Plater w Końskich – Amelia.

Wolontariusze odwiedzili też radnych powiatowych, którzy w tym dniu odbywali sesję Rady Powiatu. Zebrane środki w całości przeznaczone zostaną na zakup środków pielęgnacyjnych i leków dla podopiecznych Hospicjum w Rudzie Białaczowskiej, gdzie jak w większości tego typu placówek potrzeby są ogromne. Wolontariusze uczestniczący w tej akcji, to uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 imienia Emilii Plater w Końskich. Każda osoba, która zechciała wesprzeć podopiecznych Hospicjum, otrzymywała symbolicznego żółtego żonkila własnoręcznie wykonanego przez uczniów szkoły. Jak informuje nas nauczyciel opiekujący się młodzieżą, tylko w samej szkole jest przeszło 40 wolontariuszy.

Paweł Kubiak

Galeria zdjęć - Pola które dają...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

fot. Paweł Kubiak, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich