loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

GALERIA U STAROSTY OŁÓWKIEM MALOWANE I WITRAŻE – ZDZISŁAW DUDEK

27 stycznia 2012 roku w siedzibie Starostwa zdjęcie galeriaPowiatowego w Końskich odbył się kolejny wernisaż z cyklu „Galeria U Starosty”. Tytuł przewodni wystawy – „Ołówkiem Malowane i Witraże”, nawiązywał ściśle do twórczości Pana Zdzisława Dudki. Artysty urodzonego 20 listopada 1956 roku w Chlewicach – województwo świętokrzyskie. Zamiłowanie do artystycznych działań artysta odkrył w sobie już od lat młodzieńczych. Samodzielnie zdobywał podstawy rysunku i malarstwa. Jednakże dopiero po przejściu na emeryturę Pan Zdzisław w całej rozciągłości mógł oddać się swym młodzieńczym pasjom. Artysta rozwijał swój talent próbując takich technik jak: mozaika ceramiczna, witraż czy malarstwo olejne. Szczególne zainteresowanie Pana Zdzisława zdobył jednak ołówek.

 

Wzorując się na klasykach malarstwa artysta wykonał wiele kopii znanych obrazów takich jak choćby Caravaggio, Murilla i innych. Tematami jego prac jest przede wszystkim człowiek z jego otoczeniem czy szeroko rozumiana przyroda. „Dziękuję, że Państwo z nami dziś tu jesteście. Dziś mamy okazję gościć artystę nietuzinkowego, nietuzinkowego w sensie twórczości, ale przede wszystkim techniki wykonywanych prac. Rezultat prac Pana Zdzisława cechuje przede wszystkim niedościgniona precyzja i benedyktyńska cierpliwość dzięki czemu możemy oddawać się wysublimowanym wrażeniom artystycznym” - mówił Emilian Niemiec – organizator wystawy. „Pamiętajmy drodzy Państwo, że artysta tworzy nie dla siebie lecz dla publiczności. Chciałbym, aby również osoby oglądające te prace mogły przeżywać przyjemne chwile artystycznych uniesień, które zainspirowały moją twórczością” - mówił Zdzisław Dudek. Wystawa Pana Zdzisława prezentuje twórczość wobec, której nie sposób przejść obojętnie. Dzięki wolnym chwilom artysta może realizować swoje pasje i oddawać się artystycznemu spełnieniu. Mimo, że artysta wykonuje wiele kopii znanych twórców, to oglądając jego prace ma się nieodparte wrażenie, że wciąż na nowo odnajdujemy bogactwo emocji, na które mamy apetyt.