loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Nowy dyrektor w koneckiej lecznicy

Beata Kij

Dzień wczorajszy przyniósł zakończenie kadencji na zdjeciu Andrzej Trofimiuk nowy dyrektor szpitala w Konskich wraz z zarzadem powiatu koneckiegodr. Wojciecha Przybylskiego na stanowisku dyrektora Szpitala Św. Łukasza w Końskich. Po przeanalizowaniu zaistniałej sytuacji Zarząd Powiatu Koneckiego postanowił powołać osobę, która będzie zarządzać tą placówką w najbliższym czasie do momentu powołania dyrektora w trybie przewidzianym ustawą. W środę przed południem wymienione obowiązki powierzono dr. Andrzejowi Trofimiukowi związanemu z koneckim szpitalem już od 15 lat.

Starosta konecki Grzegorz Piec - „Myślę, że układać się nasza współpraca będzie bardzo dobrze. Jestem przekonany o tym. Pan doktor jest lekarzem z długim doświadczeniem nie tylko medycznym, ale i menadżerskim.”

Podobną opinię wyrazili pozostali przedstawiciele zarządu: wicestarosta Wiesław Skowron oraz członkowie Jarosław Staciwa i Dariusz Banasik. Podkreślali oni swoje poparcie i jednomyślność odnośnie decyzji dotyczącej zmiany w koneckim szpitalu.

Jak powiedział nowy dyrektor Andrzej Trofimiuk:  „Co do dalszej pracy – ja na pewno nie planuję wystartować w konkursie na dyrektora naczelnego. Dlatego, że to jest jednak w tych czasach stanowisko przeznaczone głównie dla tego kto się zna na finansach i ma doświadczenie w finansach większe ode mnie. Potrzebny jest ekonomista, który byłby w stanie to wszystko ogarnąć. Wiadomo, że wpłaty z NFZ i wszystkie inne rzeczy nie pokrywają wszystkich potrzeb, a części procedur nawet w połowie. Tutaj należy liczyć się z tym, że trzeba wszystko dokładnie przejrzeć, przemyśleć, zastanowić się nad dalszym funkcjonowaniem. Liczę też na pomoc starostwa, którą mam obiecaną. Zobaczymy co będzie dalej. Czas to pokaże”.

Miejmy nadzieję, że ten nowy etap funkcjonowania koneckiej lecznicy przyniesie pozytywne zmiany odczuwalne przez mieszkańców naszego powiatu.

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Nowy dyrektor...

Andrzej Trofimiuk nowym dyrektorem Szpitala w Końskich 3 1024x576  Andrzej Trofimiuk nowym dyrektorem Szpitala w Końskich 2 1024x576  Andrzej Trofimiuk nowym dyrektorem Szpitala w Końskich 1 1024x576

fot.arch. tkn24.pl