loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

SPOTKANIE MŁODZIEŻY ZSP W STĄPORKOWIE Z MARSZAŁKIEM WOJEWÓDZTWA

20 stycznia 2012 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych zdjęcie spotkanie z Marszałkiemw Stąporkowie odbyło się spotkanie młodzieży z Adamem Jarubasem – Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego oraz Bogdanem Soboniem – Starostą Koneckim. Zostało ono zorganizowane z inicjatywy – Hanny Rzepki – dyrektora i Dariusza Młodawskiego – nauczyciela wiedzy o społeczeństwie – w/w placówki oświatowej z terenu powiatu koneckiego. W trakcie spotkania młodzież pytała marszałka m. in.: o pozyskiwanie funduszy strukturalnych przez województwo świętokrzyskie, ewentualne wprowadzenie euro w Polsce i jakie mogą być mocne i słabe strony tej decyzji; jak zamierza promować się nasze województwo poza granicami kraju oraz o sytuację na rynku pracy.

 

Starosta mówił o schemacie organizacyjnym powiatu koneckiego, o strukturze sejmiku województwa świętokrzyskiego. Należy wspomnieć, że młodzież była zainteresowana tematyką unijną – jak będzie wyglądał budżet Unii Europejskiej na lata 2014 – 2020, a przede wszystkim jakie miejsce w tym budżecie przypadnie Polsce, a co za tym idzie naszemu województwu. Mówiono także o obecnych inwestycjach drogowych, programach wspierających osoby poszukujące pracy – przede wszystkim z programu „Kapitał Ludzki” oraz promocji województwa świętokrzyskiego na arenie światowej. Wspomniano o targach promocyjnych i działalności Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.