loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Bezpieczeństwo najważniejsze!

Beata Kij

Dnia 5 maja br. na terenie Sali bankietowej ,,U Motyla”na zdjeciu dwoch policjantow wraz z dzieckiem na rowerze odbyły się eliminacje powiatowe w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych, zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Końskich. Uczestnicy turnieju rywalizowali w trzech etapach składających się z testu ze znajomości zasad obowiązujących w ruchu drogowym, toru przeszkód który pokonywali na rowerze oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe.

Pierwsza grupa wiekowa składała się z czterech uczniów do 12 lat. Druga grupa wiekowa składała się z trzech uczniów powyżej 12 lat. Udział w Turnieju wzięło 70 uczniów ze szkół podstawowych z Modliszewic, Kłucka, Wólki, Pomykowa, Dziebałtowa, Kazanowa, Kapałowa, Stadnickiej Woli, Miedzierzy, Krasnej i  SP nr 1 oraz nr 2 z Końskich.

W pierwszej grupie wiekowej najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli w składzie: Antonina Stanek, Aleksandra Kowalska, Filip Król oraz Kacper Maligłówka z opiekunem Panią Justyną Soja - Sadowską , miejsce drugie przypadło dla Szkoły Podstawowej w Wólce a miejsce trzecie do Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego ,,Hubala” w Miedzierzy.

Również w grupie starszej zwycięzcami zostali uczniowie ze Stadnickiej Woli w składzie Zuzanna Wąsik, Maciej Kotlarski, Wiktor Panek z opiekunem Justyną Soja- Sadowską, drugie miejsce zdobyła Publiczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Krasnej, miejsce trzecie dla Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego ,,Hubala” w Miedzierzy.

Turniej ma na celu doskonalenie wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy oraz techniki jazdy na rowerze. W trakcie turnieju policjanci przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przeprowadzili test ze znajomości przepis w ruchu drogowego.
Nad całością organizowanego turnieju czuwali sędziowie z Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Uczniowie zarówno z pierwszej grupy jak i drugiej z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli będą reprezentować powiat konecki w eliminacjach wojewódzkich.

Na zakończenie zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale  oraz upominki wręczone przez Komendanta Powiatowego Policji w Końskich insp. Rafała Zielińskiego, Naczelnika Wydziału Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Końskich Mariana Wikierę oraz Burmistrza Miasta I Gminy w Końskich Krzysztofa Obratańskiego. Podziękowania opiekunom grup za przygotowanie uczniów do turnieju wręczył  Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Andrzej Młodawski. Patronat Honorowy w tym wydarzeniu objął Starosta Konecki Grzegorz Piec oraz Burmistrz Miasta i Gminy w Końskich Krzysztof Obratański.

Łukasz Brot

Galeria zdjęć - Bezpieczeństwo najważniejsze!

IMG 3492 Copy    IMG 3506 Copy  IMG 3529 Copy

IMG 3514 Copy  IMG 3529 Copy  IMG 3552 Copy

IMG 3578 Copy  IMG 3583 Copy  IMG 3593 Copy

IMG 3610 Copy  IMG 3611 Copy  IMG 3614 Copy

IMG 3648 Copy  IMG 3650 Copy  IMG 3500 Copy

fot.arch. Starostwo Powiatowe w Końskich