loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Nie będzie nas, będzie las…

Beata Kij

Pewnie tak, ale w czwartek 5 maja 2022 r. temat lasu i drzewna zdjeciu wojewoda swietokrzyski z wladzami powiatu połączył pokolenia. Nieopodal leśniczówki Krzyżówki, za rondem w Sielpi  w nadleśnictwie Radoszyce spotkali się wszyscy, którym ten temat jest bliski. Przybyli uczniowie najmłodszych klas radoszyckich szkół, harcerze, sportowcy KSSPR Końskie, członkowie Stowarzyszenia ImperActive, a przede wszystkich liczna reprezentacja Lasów Państwowych na czele z dyrektorem Regionalnej Dyrekcji  LP z Radomia Andrzejem Matysiakiem.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, przedstawiciele władz samorządowych: starosta Grzegorz Piec, członek zarządu Jarosław Staciwa, radni powiatowi Wojciech Owczarek i Grzegorz Jóźwik oraz burmistrz Radoszyc Michał Pękala. Wszystkich przybyłych powitał nadleśniczy Nadleśnictwa Radoszyce Mateusz Garbacz i zespół sygnalistów. W wystąpieniach zaproszonych gości przewijał się temat szacunku dla przyrody i dbałości o nasze lasy.

Po części oficjalnej i wstępnym instruktażu wszyscy przystąpili do pracy. Powierzchnia osadzona nowymi sadzonkami sosny i lipy powiększała się błyskawicznie. W czasie przerwy o kondycję pracujących zadbały panie z Kół Gospodyń Wiejskich, przygotowując bardzo smaczny i pożywny poczęstunek. Wysiłek na pewno zaowocuje nowym młodym lasem, z którego pożytek może będą mieli w przyszłości najmłodsi z uczestników dzisiejszej akcji sadzenia drzew. Tak oto las połączył pokolenia mieszkańców naszego powiatu.

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Nie będzie nas, będzie las...

2 Copy  3 Copy  4 Copy

5 Copy  6 Copy  7 Copy

8 Copy  9 Copy  10 Copy

11 Copy  13 Copy  14 Copy

15 Copy  16 Copy  17 Copy

18 Copy  19 Copy  20 Copy

21 Copy  22 Copy  23 Copy

24 Copy  25 Copy  12 Copy

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich