loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

ZNANY EKONOMISTA Z WIZYTĄ W KOŃSKICH

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie zdjęcie spotkaniezorganizowała 20 stycznia o godz. 17 spotkanie ze Sławomirem Lachowskim, wybitnym ekonomistą pochodzącym z Końskich. Jest on jednym z najbardziej znanych polskich menedżerów. Założył mBank, Multibank, pełnił funkcję Prezesa BRE Banku, wiceprezesa PKO BP oraz Powszechnego Banku Gospodarczego w Łodzi. Człowiek, który zmienił oblicze polskiej bankowości. W trakcie spotkania zaprezentował dwie książki o tematyce ekonomicznej: "Droga Innowacji” i "Droga ważniejsza niż cel”. Jego hobby to wspinaczka wysokogórska, nurkowanie, podróże. Dla koneckich 50-latków po prostu Sławek, kolega z liceum, znakomity piłkarz ręczny i lekkoatleta.

 

"Droga ważniejsza niż cel” to tytuł najnowszej książki tego autora z dziedziny ekonomicznej i etyki biznesu, zainspirowanej pielgrzymką do Santiago de Compostella, gdzie znajduje się grób św. Jakuba. Spotkanie było okazją do zapoznania się nie tylko z książkami autora, lecz także z drugim jego obliczem, sportowca i podróżnika – mówił dyrektor biblioteki Dariusz Kowalczyk. Konecczanin opowiedział o innowacyjności, etyce, wartościach w biznesie, a także o poszukiwaniu natchnienia w egzotycznych podróżach i wyprawach. W czasie opowieści o jednej ze swych pasji jaką są podróże, autor przedstawił przybyłym gościom prezentację multimedialną obrazującą podróż do Ameryki Południowej, m.in.: szlakiem Majów. Na spotkaniu obecny był wiceburmistrz Miasta i Gminy Końskie – Krzysztof Jasiński, który wręczył na pamiątkę spotkania prezent w postaci monografii dziejów Końskich pt.”Zarys dziejów – Końskie”. „W życiu trzeba zawsze kierować się wartościami, które tworzą człowieka – wiara, miłość do drugiego człowieka to kwintesencja naszego istnienia. Jeżeli w sercu będziemy mieć te wartości to nasze pasje, życie zawodowe i rodzinne będą miały sens” – powiedział Sławomir Lachowski.