loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

LAUREACI STYPENDIÓW STAROSTY KONECKIEGO

13 stycznia 2012 roku w Starostwie Powiatowym zdjęcie stypendia starostyw Końskich po raz ósmy wręczono dziesięciorgu najlepszym studentom i uczniom szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu stypendia finansowe. Stypendia wyróżniają przede wszystkim tą młodzież Konecczyzny, która osiągnęła wysoką średnią ocen w poprzednim roku akademickim i szkolnym. Na wybór laureatów nie bez znaczenia pozostawała ich obecna sytuacja materialna oraz fakt bycia mieszkańcem Powiatu Koneckiego. Do tej pory z pomocy stypendialnej otrzymanej z rąk Starostwa Koneckiego skorzystało około 70 osób. Każdy z laureatów dostanie po 250 złotych; przez okres dziesięciu miesięcy - uczniowie i dziewięciu – studenci.

 

„Jestem przekonany, że z całą pewnością właściwie spożytkują tę formę pomocy" – powiedział Bogdan Soboń – starosta Konecki, który w towarzystwie Szymona Białego – prezesa Towarzystwa Wspierania Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka”, wręczali wyróżnionej młodzieży przyznane stypendia. Wśród zaproszonych gości obecny był Krzysztof Jasiński – wiceburmistrz Miasta i Gminy Końskie. Na spotkanie wyróżnieni przybyli w towarzystwie rodziców i nauczycieli bez których ich wysokie wyniki byłyby niemożliwe do osiągnięcia. To również dzięki ich opiece i zaangażowaniu młodzież mogła zdobyć tak rewelacyjne wyniki, co na pewno stanowi silne fundamenty w dalszej edukacji i pozwala z optymizmem patrzeć na rozwój korzystnej ścieżki zawodowej, czego szczególnie im życzę - kontynuował starosta. Wśród wyróżnionych studentów znaleźli się: Magdalena Zaborowska, Artur Wiśniewski, Norbert Kuder oraz Damian Rozmus. Natomiast w gronie wyróżnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych była Katarzyna Woźnica – uczennica II LO w Końskich, która może poszczycić się imponującą średnią ocen – 5,54. Kolejni wyróżnieni uczniowie to: Maksymilian Banasik - z I LO w Końskich, Kamil Antosik – z ZSP Nr 1 w Końskich, Marcin Korycki – z ZSP Nr 3 w Końskich, Marcin Okła – reprezentujący ZSP w Stąporkowie oraz Anna Nowak – absolwentka I LO w Końskich. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy jednocześnie wytrwałości w dalszej edukacji.