loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

„PLEBISCYT SPORTOWY 2011”

4 stycznia odbyła się uroczysta gala na zdjęcie logoktórej wręczono laury najlepszym sportowcom województwa świętokrzyskiego. Panowie - Mateusz Garbacz i Janusz Krawczyński wygrali plebiscyt na najpopularniejszych sportowców i trenerów w powiecie koneckim w 2011 roku. Uroczysta gala, na której ogłoszono wyniki, odbyła się w Targach Kielce. Podobnie jak w ubiegłym roku, plebiscyt w powiecie koneckim cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszych czytelników. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się w środę w Targach Kielce. Wręczono nagrody laureatom 60. Jubileuszowego Plebiscytu Sportowego 2011 Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu oraz najpopularniejszym zawodnikom i trenerom w poszczególnych powiatach, między innymi w koneckim.

 

Na wielkiej gali bawiło się ponad 500 osób. W uroczystej gali podsumowującej osiągnięcia sportowców i trenerów województwa świętokrzyskiego za 2011 rok udział brali przedstawiciele koneckiego samorządu – wicestarosta Andrzej Marek Lenart oraz burmistrz Miasta i Gminy Końskie Michał Cichocki, którzy wyróżnionym wręczali okolicznościowe dyplomy. Wśród sportowców pewne zwycięstwo odniósł utytułowany karateka Mateusz Garbacz, który otrzymał 583 SMS-y. Po raz pierwszy jestem laureatem waszego plebiscytu i od razu na pierwszym miejscu. Bardzo się cieszę i dziękuję tym, którzy oddali na mnie głosy - powiedział mieszkający w Końskich Mateusz Garbacz, na co dzień reprezentujący Kielecki Klub Karate Kyokushin. Po raz kolejny w gronie laureatów znalazła się natomiast Aneta Myszkowska, również specjalizująca się w karate. Zawodniczka z Radoszyc miała podwójne powody do zadowolenia - po pierwsze ona zajęła wysokie drugie miejsce, a po drugie w gronie wyróżnionych, ale w powiecie kieleckim, był jej chłopak Patryk Gawęda, który także trenuje karate. Cieszę się, że znowu jestem wśród wyróżnionych i że mogłem uczestniczyć w dzisiejszej gali. Dla mnie to wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy - powiedział Andrzej Lachowski, znany lekkoatleta ze Stąporkowa, który na galę przyjechał z Krakowa, razem z żoną Dagmarą, która jest cenioną instruktorką tańca. "Królową sportu” reprezentował jeszcze Piotr Koń z Fałkowa. Drugi raz z rzędu był laureatem naszego plebiscytu, a pierwszy raz uczestniczył w gali w Targach Kielce. Po raz kolejny docenieni zostali też szczypiorniści KSSPR Końskie, tym razem w "dziesiątce” znaleźli się: Tomasz Napierała i Rafał Ratuszniak. Nie zabrakło również piłkarzy z Końskich i Radoszyc. Debiutantem w gronie laureatów był mieszkający w Baryczy Dominik Szymanowski, który specjalizuje się w triathlonie. Janusz Krawczyński, który okazał się najpopularniejszym trenerem w powiecie koneckim zajmuje się pracą szkoleniową w Klubie Karate i Sportów Walki Tiger Radoszyce. W zeszłym roku byłem pod wrażeniem waszej gali i już wtedy mówiłem, że fajnie byłoby tu wrócić za rok. I udało się - mówił z zadowoleniem Janusz Krawczyński. Organizatorem plebiscytu było „Echo Dnia” oraz wszystkie kieleckie media, a więc Radio i TVP Kielce, Telewizja Nowa Kielce, Radio Plus, Radio Rama i Radio Planeta.

opr: echodnia.eu