loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Wspólne kolędowanie z Orszakiem Trzech Króli

Paweł Goraj - Administrator

Od 2005 roku w Uroczystość Objawienia zdjęcie plakatu z godzinami wymarszu orszaku trzech króli. Opis w artykule.Pańskiego organizowane są w Polsce korowody upamiętniające wędrówkę i pokłon Mędrców ze Wschodu przed Nowonarodzonym Jezusem Chrystusem. W najbliższy czwartek, 6 stycznia, po raz szósty ulicami Końskich przemierzać będzie Orszak Trzech Króli. Hasłem tegorocznej edycji orszaku jest "Dzień dziś wesoły". To fragment kolędy "Z narodzenia Pana", która powstała na przełomie XVIII i XIX wieku. Organizatorami wydarzenia są: TWRP „Wszechnica Konecka” oraz trzy koneckie parafie: pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy; pw. Chrystusa Odkupiciela i parafia św. Mikołaja.

Cieszy mnie bardzo, że uroczystość związana z obchodami święta Objawienia Pańskiego zaczyna odzyskiwać prawdziwie świąteczny charakter. Tegoroczny orszak przyjmie formę spaceru rodzinnego, indywidualnego lub w małych grupach po wyznaczonej trasie. Ze względu na trwające w centrum miasta prace rewitalizacyjne, trasa została lekko zmodyfikowana, a osoby, które chcą uczestniczyć w Orszaku, prosimy o zapoznanie się z nowymi trasami przemarszu – informuje Jarosław Staciwa, prezes TWRP „Wszechnica Konecka”, jeden z organizatorów wydarzenia.

 

Procesje wyruszą z trzech koneckich kościołów. O godz. 12.30 „niebieski orszak” wyruszy spod kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 12.45 – z parafii pw. Chrystusa Odkupiciela - „orszak zielony”. A o godz. 13.00 z kolegiaty pw. św. Mikołaja - „orszak czerwony”. Spotkanie Trzech Króli nastąpi pod kolegiatą o godz. 13.15, gdzie złożą pokłon i dary przed Bożą Dzieciną, po czym nastąpi wspólne kolędowanie. Organizatorzy zapewniają poczęstunek: będzie m.in. zupa grochowa oraz kawa i herbata.

Orszak Trzech Króli odbędzie się oczywiście zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Sanepidu, ale ograniczenia, które wymusiła na nas pandemia, nie zmienią kluczowej rzeczy, tj. naszej radości z narodzin Syna Bożego i choć wizualnie orszak przybierze skromniejszy wymiar, to w naszych sercach nie zabraknie radosnego nastroju. Z tego miejsca pragnę podziękować inicjatorom koneckich orszaków - Państwu Izabeli i Andrzejowi Kosom, za ich dotychczasowe zaangażowanie w realizację tego wydarzenia – mówi Starosta Grzegorz Piec, który objął honorowy patronat nad tym wydarzeniem.

Plakat i mapka - (plik.pdf) - 1.20 mb

Beata Kij

Mapka z wyznaczonymi trasami...

mapka orszak