loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Rok 2021 – rokiem sukcesów uczestników PŚDS w Stąporkowie

Paweł Goraj - Administrator

Rok 2021 był dla uczestników Powiatowego zdjęcie podopiecznych PŚDS na jednej z wycieczekŚrodowiskowego Domu Samopomocy w Stąporkowie bardzo szczęśliwy i obfitował w sukcesy. Docenione zostały talenty artystyczne – plastyczne, muzyczne i aktorskie. Nie zabrakło triumfów w sporcie oraz atrakcyjnego spędzania czasu w plenerze. W marcu rozstrzygnięto konkurs „Sztuka osób niepełnosprawnych” (edycja 2020) w którym Marianna Szustak otrzymała III nagrodę w kategorii tkanina i aplikacja. Na jesieni podano laureatów kolejnej edycji ww. konkursu, wśród których znalazły się dwie uczestniczki PŚDS w Stąporkowie – Joanna Głażewska (I nagroda w kategoria rysunek i grafika) oraz Monika Bielecka (III nagroda w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba).

 

W listopadzie, grupa teatralna, która pod okiem instruktora muzykoterapii przygotowała pantomimę pt. „Zaginiony świat” wywalczyła III miejsce na Krakowskich Spotkaniach Artystycznych Gaudium w konkursie scenicznym. Był to ogromy sukces, biorąc pod uwagę rekordową liczę uczestników, którzy zgłosili się do tegorocznej edycji konkursu. Uczestnicy PŚDS brali udział w festiwalach muzycznych, zarówno tych o zasięgu wojewódzkim tj. XXX jubileuszowy Festiwal Piosenki w Skarżysku – Kamiennej jak i ogólnopolskim – II Festiwal Piosenki Podwórkowej w Częstochowie. Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Stąporkowie okazali się także niezłymi filmowcami. W konkursie ekologicznym „Przywróć naszą ziemię” zajęli całe podium! Autorzy filmików propagujących ekologię, głównie dbanie o zieleń i podejście zero waste zajęli kolejno I miejsce – Justyna Polewana, II miejsce– Jacek Niewęgłowski i III miejsce – Paweł Mizerski. Dużym sukcesem, tym razem sportowym, było wywalczenie I miejsca podczas Wojewódzkich Zawodów Boccia. Drużyna PŚDS, w składzie: Daniel Sobczak, Eryk Sobczak, Jacek Niewęgłowski i Krzysztof Droś, wygrała zawody, a zawodnicy otrzymali medale oraz puchar. Uczestnicy brali też udział w spartakiadzie "Aktywni bez granic - odkryj w sobie mistrza" oraz Wojewódzkich Turniejach Tenisa Stołowego.

Ten rok obfitował także w wycieczki turystyczne i wyjazdy rekreacyjne. Uczestnicy odwiedzili Starą Kuźnicę, rezerwat Skałki Niekłańskie i zalew w Sielpi. Wzięli także udział w imprezie Rajd na Raty po Górach Świętokrzyskich, w ramach której mieli okazję zwiedzić Oceanikę, Kielce, w tym ogród botaniczny oraz Kurozwęki.

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Stąporkowie

Galeria zdjęć - Rok 2021 - rokiem sukcesów...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

11  12  13

14  15  16  17

18  19  20  21

fot. arch. PŚDS  w Stąporkowie