loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

   ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Wigilia w DPS w Końskich

Paweł Goraj - Administrator

23 grudnia w Domu Pomocy Społecznej zdjęcie uczestników wigilii i momentu poświęcenia potraww Końskich odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników i mieszkańców z udziałem zaproszonych gości: Grzegorza Pieca - Starosty koneckiego, Urszuli Przygodzkiej – dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, Moniki Kierstan – lekarza psychiatry oraz księdza Piotra Ordowicza. Ze względu na trwające obostrzenia w spotkaniu uczestniczyła połowa pracowników z całej 102 osobowej załogi oraz wyłącznie Samorząd Mieszkańców. Dyrektor Domu Barbara Krawczyk po przywitaniu gości przedstawiła krótką informację o sytuacji Domu w 2021 r. a następnie poprosiła księdza o poświęcenie przygotowanych opłatków i stosowną modlitwę.

 

Zachowując reżim sanitarny zebrani nie składali sobie wzajemnie życzeń łamiąc się opłatkiem. Opłatek podali wyznaczeni pracownicy a życzenia składane były ogólnie zarówno przez Gości jak i przedstawicieli Domu. Starosta konecki w swoim wystąpieniu wspomniał jakie obawy towarzyszyły mu w czasie pierwszych zachorowań na koronawirusa, mając na uwadze tak liczną zbiorowość w tej placówce, tj. 150 mieszkańców i ponad 100 pracowników.

Pani dyrektor składając życzenia wszystkim zebranym podziękowała Staroście koneckiemu i dyrektor PCPR w Końskich za bardzo dobrą współpracę w tym wyjątkowo trudnym roku działalności Domu. Poinformowała również, że w grudniu 2022 r. Dom będzie obchodził swoje 30-lecie działalności.

Życzenia od Starosty dla pozostałych Mieszkańców Domu przekazała Pani dyrektor w dniu Wigilii w trakcie bezpośrednich spotkań z Mieszkańcami. Wraz z życzeniami przekazano poświęcone opłatki. Ważnym elementem tradycji tego Domu jest to, że świąteczne chwile mieszkańcy spędzają z pracownikami, którzy często zastępują im Rodziny.

Dom Pomocy Społecznej „Cichy Zakątek”

Galeria zdjęć - Wigilia w DPS w Końskich...

2  3  4

6  7  8

9  9b  9c

10

fot. arch. DPS w Końskich "Cichy Zakątek"