loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Ukryte talenty gospodyń ze Smykowa

Paweł Goraj - Administrator

Już od dawna wiemy, że panie z Kół zdjęcie wszystkich pań z KGW Smyków ze starostą na czele i naczelnikiem promocjiGospodyń Wiejskich wspaniale gotują czy szydełkują, ale ostatni konkurs zorganizowany przez Świętokrzyski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ujawnił też talenty filmowe i aktorskie, drzemiące w gospodyniach z naszego powiatu. Celem Konkursu było spopularyzowanie aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz lokalnych społeczności wiejskich; promocja wsparcia dla KGW z budżetu państwa i efektów udzielanej pomocy finansowej, zachęcenie do tworzenia nowych organizacji i rejestracji ich w Krajowym Rejestrze KGW.

Panie z KGW rywalizowały przedstawiając krótkie formy filmowe (od 3 do 5 minut) obrazujące sposoby wykorzystania przez KGW otrzymanej z ARiMR pomocy finansowej.

Termin zgłaszania prac upłynął 15 listopada, a dziś miło nam poinformować o jego wynikach. Najlepiej ocenioną produkcją okazał się filmik zrealizowany przez KGW ze Smykowa. Kolejne miejsca zajęły KGW Piekiełko w Zakruczu (powiat jędrzejowski) i KGW Jaworzanki (powiat kielecki). Laureaci otrzymali również nagrody pieniężne, odpowiednio miejsce I – 2000 zł, II- 1200 zł i III- 800 zł.

Kolejnym miłym akcentem było otrzymanie przez KGW Miedzierzanki wyróżnienia we wspomnianym konkursie. Może czas pomyśleć o większej produkcji filmowej z udziałem gospodyń z powiatu koneckiego? Zobaczymy… Na razie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Link do zwycięskiego filmu

Adam Kubka