loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

V Ogólnopolski Konwent Informatyków w Łysomicach

Beata Kij

W dniach 18-19 listopada br., w miejscowości Łysomice koło Torunia, na zdjeciu naczelnik wydzialu organizacji i informatyzacji powiatu koneckiego podczas wystapienia na konwencieodbył się V Ogólnopolski Konwent Informatyków. Konferencja została zorganizowana przez wydawnictwo Presscom - wydawcy miesięcznika "IT w Administracji". Przeznaczona była dla pracowników działów IT z administracji publicznej i obejmowała dużo, bardzo istotnych zagadnień dot. szeroko pojętej cyfryzacji w administracji publicznej. Wśród poruszonych kwestii znalazły się mi.in.: przebieg realizacji projektu EZD RP, pandemia i jej wpływ na pracę działów IT oraz całej organizacji urzędu, zastosowanie narzędzi open source w jednostkach publicznych, cyberbezpieczeństwo danych, czy też elektroniczna wymiana danych i rozwiązania informatyczne dla samorządów.

Jednym z prelegentów, występujących podczas konwentu był Radosław Lachowski, Naczelnik Wydziału Organizacji i Informatyzacji, który przedstawił zgromadzonym wnioski z pilotażu, dot. migracji strony internetowej koneckiego starostwa do serwisu samorzad.gov.pl.

Powiat Konecki, jako pierwszy w kraju, podjął wyzwanie i uczestniczył w pilotażowych działaniach, w ramach których m.in. przeprowadzono badania oczekiwań mieszkańców, zbudowano strukturę informacji serwisu (tzw. drzewo informacji), przygotowano grafiki, a także przeniesiono treści z dotychczasowej strony www oraz Biuletynu Informacji Publicznej za 2020 rok. Celem projektu było wprowadzenie nowej jakości w komunikacji z mieszkańcami, tak aby każdy zainteresowany otrzymywał prostą i łatwo dostępną informację - powiedział naczelnik Lachowski.

Przedsięwzięcie zakończyło się powodzeniem, w rezultacie czego od 23 września 2020 r. pod adresem https://samorzad.gov.pl/powiat-konecki działa oficjalnie nowy zintegrowany z Biuletynem Informacji Publicznej serwis powiatu koneckiego, a samorządowe jednostki z całej Polski mają możliwość skorzystania z bezkosztowego rozwiązania gwarantującego wysoki poziom bezpieczeństwa IT oraz dostępności cyfrowej zgodnie z wymaganiami prawnymi. Dużą zaletą serwisu jest także jego pełna responsywność, co oznacza, że grafiki i treści wyświetlają się właściwie na każdym rodzaju urządzeń (laptopie, tablecie, czy smartphonie).

Beata Kij

 

Galeria zdjęć - V Ogólnopolski Konwent Infromatyków w Łysomicach

2  3  4

5  6  7

8  9  10

13  12  14

fot. Marcin Oliva Soto