loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Ocalić pamięć o zasłużonych dla Ziemi Koneckiej

Paweł Goraj - Administrator

W środę 17 listopada, w siedzibiezdjęcie ze spotkania w bibliotece miejskiej MGDK w Końskich odbyła się prezentacja nowego portalu biograficznego przygotowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Końskie. Wydarzenie to było integralną częścią seminarium pracowników bibliotek publicznych z terenu powiatu koneckiego. Władze powiatowe na spotkaniu reprezentował starosta Grzegorz Piec, a gminne burmistrz Krzysztof Obratański. Wśród zaproszonych gości znalazł się również naczelnik Wydziału Promocji i Kultury, Marian Wikiera, będący jednocześnie członkiem zespołu redakcyjnego publikacji „100 postaci na 100-lecie Niepodległej”.

Jak zaznaczył w swoim wystąpieniu dyrektor biblioteki Dariusz Kowalczyk portal, który właśnie powstał nawiązuje bezpośrednio do tej pozycji wydawniczej z 2018 roku. Warto wspomnieć również, że zadanie to zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym otrzymanym w  XIII edycji konkursu grantowego Patriotyzm Jutra.

 

Projekt przygotowany przez konecką bibliotekę został dodatkowo wzbogacony o grę terenową „Odkoduj bohatera”, co niewątpliwie podniosło atrakcyjność całości założenia, szczególnie jeśli ten przekaz ma być skierowany do ludzi młodych aktywnie korzystających z nowoczesnych urządzeń typu smartfon czy tablet. Zasady działania portalu i gry przedstawiła obecnym na spotkaniu Magdalena Weber z Centrum informacji Turystycznej. Każdy taki pomysł by w sposób nowoczesny mówić o przeszłości i trafiać do młodego pokolenia zasługuje na pochwałę i wsparcie. Starostwo Powiatowe włączy się w akcję promocyjną zarówno portalu, jak i wspomnianej gry, ponieważ doskonale wpisuje się to w działania i konkursy, już wcześniej organizowane przez powiat konecki propagujące ideę współczesnego patriotyzmu. Działalność biblioteki od 1999 roku jest również finansowo wspierana przez samorząd szczebla powiatowego coroczną dotacją z uwagi na fakt, iż placówka ta pełni również funkcję biblioteki powiatowej.

Adam Kubka

Galeria zdjęć - Ocalić pamięć...

2  3  4

5  6  7

8  9  10

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich