loga gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiegologa gmin powiatu koneckiego

ikonka raportu Coronawirusa COVID-19   RODO - Klauzula Informacyjna O Przetwarzaniu Danych Osobowych   bip   Projekt Termomodernizacji Budynków Użyteczności Publicznej Ankieta dla Klientów Starostwa Powiatowego w Końskich Termomodernizacja Budynku DPS "Cichy Zakątek" w Końskich

ukraina     ikona kont bankowych kont starostwa  NUMERY KONT BANKOWYCH   e puap

plcsenderuuk

komunikaty

Kontakt

Aktualności i wydarzenia

Mistrzowie Agro 2021 w powiecie koneckim

Paweł Goraj - Administrator

Koło Gospodyń Wiejskich w Przyłogachzdjęcie grupowe pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Przyłogach zdobyło pierwsze miejsce w powiecie koneckim w konkursie Echa Dnia Mistrzowie Agro 2021 w kategorii „Koła Gospodyń Wiejskich”. KGW w Przyłogach zarejestrowało swoją działalność 19 grudnia 2018 roku. Przewodniczącą Koła jest Anna Kołodziejczyk. W grupie, liczącej 32 osoby, działają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Warto zaznaczyć, że najmłodszy członek ma 30 lat, a najstarszy 78. Przed pandemią spotykali się systematycznie, inspirując się wzajemnie i dzieląc pomysłami. Połączyło ich zamiłowanie do tworzenia ozdób z wikliny papierowej.

Mocną stroną pań i panów z Koła Gospodyń Wiejskich w Przyłogach są także kulinaria, a przede wszystkim tradycyjne potrawy z naszego regionu.

KGW wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Przyłogach było też organizatorem akcji „szczepimysie, pikników rodzinnych i turnieju sportowego. Jednym z pierwszych zrealizowanych przez nich projektów był projekt pn. „Bezpieczny senior w sieci i w realu”. Jednak podstawą wspólnych inicjatyw, a w tym licznych akcji charytatywnych, są przede wszystkim dokonania kulinarne. Chlubą tego koła jest także rękodzieło, które zachwyciło pierwsza damę – prezydentową Agatę Kornhauser Dudę, podczas spotkania on-line w siedzibie Starostwa Powiatowego w Końskich.

Warto podkreślić, że w tym samym konkursie, w kategorii ‘Sołtys Roku 2021’ wygrała pani Halina Serek – sołtys wsi Przyłogi w gminie Smyków, która jest również aktywnym członkiem Koła Gospodyń Wiejskich w Przyłogach. Wcześniej przez 45 lat pracowała w Urzędzie Gminy w Smykowie. Jako sołtys cieszy się dużym szacunkiem i zaufaniem wśród mieszkańców. Jest także strażakiem ochotnikiem.

Beata Kij

zdjecie grupowe pań z KGW w Przyłogach

fot. arch. Starostwo Powiatowe w Końskich